Mazda3 Skyactiv-X vjen me 180 kuaj fuq

Mos i humb

Turqia shpërndan pako ushqimore dhe produkte higjienike në Mauritani

Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) ka shpërndarë sot pako ushqimore dhe produkte higjienike për 400 familje në Mauritani, për të...

Merr flakë një anije peshkimi në Durrës, shpëtohen tre marinarët

Peshkarexha ”Angelo” është përfshirë nga flakët teksa kishte dalë për gjueti. Ajo ndodhej rreth 11 milje larg bregut të...

Policia jep detajet e shpërthimi i tritolit mes një lokali e hotelit të Ervin Matës

Policia jep detaje për shpërthimin e tritol, njgarje e ndodhur mbrëmë vonë në kryeqytet. Policia që ka nisur tashmë hetimet për ngjarjen,...

Morinë: Rihapet pika kufitare qe lidh Kosovën me Shqipërinë

Sot zyrtarisht është bërë rihapja e pikës kufitare në Vërmicë. Ekipet e Policisë së Kosovës dhe ato të Doganës janë duke realizuar...

Të dhënat nga faqja zyrtare e Mazda në Sllovaki, përveç detajet e motorizimit dhe paketave të pajisjeve, gjithashtu zbulojnë çmimin e kësaj makine.

Sipas këtij informacioni, Mazda Skyactiv-X3 benzinë prodhon 180 kuaj fuqi dhe 222 Nm.

Në Sllovaki, Skyactiv-X do të jetë në dispozicion në paketat më të pasura të pajisjeve, GT dhe GT Plus, dhe konsumatorët do të jenë në gjendje të zgjedhin midis kutisë së shpejtësisë manuale dhe automatike.

Variacioni i hatchback do të jetë i disponueshëm në makinë standarde të përparme ose në të gjitha boshtet.

Versioni limuzinë do të shitet ekskluzivisht në boshtet e përparme. Mazda3 më e lirë e pajisur me benzinë Skyactiv-X me 180 kuaj fuqi në Sllovaki do të kushtojë 23,190 euro.

Është një version me makinë të përparme dhe një transmetim manual. Ata që duan një hatchback të pajisur me të gjitha boshtet dhe transmetim automatik të shpejtësisë do të paguajnë 29.290 euro.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Ambasadori i Gjermanisë i kërkon Hotit të vazhdojë të qeverisë me standardet e vëna nga Kurti

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt thotë se presin nga qeveria e re me kryeministër Avdullah Hotin që të vendosë standarde...

PostCovid-Turqia rikthen fluturimet ajrore me 40 shtete në qershor

Turqia planifikon të rikthejë fluturimet ndërkombëtare me rreth 40 shtete në muajin qershor, dhe deri më tani ka arritur marrëveshje paraprake me...

Covid-BE i dhuron 300 milionë euro Gavi-t për të vaksinuar fëmijët

Komisioni Evropian është i përkushtuar të dhurojë 300 milion euro gjatë pesë viteve të ardhshme për të vaksinuar qindra miliona fëmijë në...

Kurti shkon në shesh për ta nënshkruar peticionin, si kryetar i VV-së kërkon sërish zgjedhje

Kryetari i Vetëvendosjes dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po vazhdon të kërkojë zgjedhje të reja në vend. Ai...

Rama: Politika shqiptare në stad adoleshenti. Hera e parë që BE ndërhyn në politikën e brendshme të një shteti

Kreu i qeverisë Edi Rama në fjalën e tij në parlament foli për zhvillimet e fundit politke sa i përket reformës zgjedhore.