Mbi 4.8 milionë të infektuar dhe më shumë se 320 mijë viktima

Mos i humb

Numri i të vdekurve nga COVID-19 në Meksikë rritet në mbi 8.000

Në 24 orët e fundit në Meksikë kanë humbur jetën 501 persona nga koronavirusi i ri (COVID-19). Sipas të...

Kosovë : Policia nesër i kthehet orarit tetë orësh

Policia e Kosovës që nga nesër i kthehet orarit tetë orësh të punës. Dy muaj të plotë, prej kohës...

Shqipëri : 6 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 6 persona,...

Publikohen fotot e para jozyrtare të Samsung Galaxy Note 20 Plus

Janë publikuar fotot e para të ‘bishës’ teknologjike të Samsung Note 20 Plus. Sipas “Pigtou”, ndryshimi më i madh...

4,894,278 raste infektimi dhe 320,189 të vdekur regjistrohen aktualisht në boë, që nga fillimi i pandemisë.

Ndër këto raste, të paktën 1,909,233 sot konsiderohen të shëruar. Që nga vlerësimi i bërë një ditë më parë në orën 17:00, janë regjistruar 2 719 vdekje të reja dhe 77 737 raste infektimi në mbarë botën.

Vendet që kanë regjistruar më shumë vdekje të reja në 24 orët e fundit janë SHBA me 667 Brazili me 485 dhe Britania e Madhe me 160. Kina. përjashtuar territoret e Hong Kongut dhe Makaos regjistroi gjithsej 82 954 raste, përfshirë 4 634 vdekje dhe 78 238 të shëruar. 7 raste të reja infektimi u njoftuan midis të dielës dhe të hënës.

Në numër rastesh, SHBA është vendi më i prekur, me 1 496 509 raste infektimi të regjistruara zyrtarisht, duke përfshirë 89 874 vdekje dhe 272 265 të shërime.

Pas SHBA-së, vendet më të prekura janë, Britania e Madhe me mbi 34 796 vdekje për 246 406 raste, Italia me 32 007 vdekje për 225 886 raste Franca me 28 239 vdekje për 179 938 raste dhe Spanja me 27 709 të vdekur për 231 606 raste.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Koronavirusi, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, shpalli gjendje të re të jashtëzakonshme për 14 ditë për shkak të krizës së krijuar...

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e...