Mbi 7 milionë të shëruar nga COVID-19 në mbarë botën

Mos i humb

Zemaj kërkon nga laboratoret private çmime korrekte të testimeve për COVID-19

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot në takim kryetarin e Autoritetit të Konkurrencës të Kosovës, Valon Prestreshi. Ky...

Tre tanke izraelite shkelin kufirin libanez

Tre tanke izraelite kaluan gardhin teknik që ndan Libanin nga Izraeli, transmeton (AA). Agjencia zyrtare libaneze e lajmeve raportoi...

BAG nënshkruan kontratën për ilaçin Covid-19: Siguron 3 milionë doza

Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) ka nënshkruar një kontratë rezervimi për një ilaç kundër Covid-19 me kompaninë zvicerane Molecular Partners. Pritet...

Kosovë : Janë regjistruar 172 raste të reja dhe 14 humbje jete nga covid-19 në 24 orët e fundit .

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka regjistruar të hënën në Kosovë 172 raste të reja me koronavirusin e ri, pas marrjes...

Numri i personave të shëruar në mbarë botën nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka tejkaluar shifrën 7 milionë.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon informacionet më të fundit mbi pandeminë, në botë deri më tani betejën me COVID-19 kanë arritur ta fitojnë 7.003.160 persona.

Dhjetë vendet me numrin më të lartë të të shëruarve janë SHBA (1.379.450), Brazili (1.117.922), India (476.554), Rusia (472.511), Kili (271.703), Irani (209.463), Peruja (204.748), Italia (193.640), Turqia (187.511) dhe Gjermania (182.700).

Pas shfaqjes për herë të parë në qytetin Wuhan të Kinës, COVID-19 u përhap në mbarë botën duke u shndërruar në pandemi. Në të gjithë botën, nga COVID-19 kanë humbur jetën 549.616 persona, ndërkohë shifra e rasteve ka arritur në 11.489.976.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, rreth 47000 raste të reja/ Alarm në Argjentinë e Australi

Në 24 orët e fundit, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë regjistruar 46808 raste të reja të koronavirusit dhe 1074 viktima.

Belgjika, me rekomandime për të mos udhëtuar në shumë kantone zvicerane

Belgjika së fundmi ka zgjeruar rekomandimin për të mos udhëtuar – dhe për të bërë testin e koronavirusit gjatë kthimit – në...

Nëntë ditë izolim për shkak të COVID-19, këshilltari tregon për gjendjen e Kryeministrit Hoti: Pak kollë e lodhje

Prej nëntë ditësh, Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjendet në izolim, pasi ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen shëndetësore të Hotit,...

Greqi- Turqi! Marina greke qëllon drejt jahtit turk, plagosen tre persona

Situata mes Greqisë dhe Turqisë duket se po tensionohet çdo ditë e më shumë! Mesnatën e ditës së sotme, një varkë e...

Zvicra dhuron 4 milionë CHF për të mbështetur libanezët në Bejrut

Zvicra ka premtuar të paktën 4 milionë CHF (4,4 milionë dollarë) në ndihmë të drejtpërdrejtë për popullatën libaneze pas një shpërthimi në...