Mblidhen gjyqtarët e Kushtetueses, pritet vendimi për dekretin e Thaçit

Mos i humb

Basha: Shembjet selektive, favorizohen emra të njohur edhe për Europolin edhe për Interpolin

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me sipërmarrësit, operatorët turistikë dhe qytetarët në Velipojë ku ka dëgjuar shqetësimet e tyre.Basha ka...

Studimi: Mbi 42 për qind në Austri kanë antitrupa nga koronavirusi!

Më shumë se 42 përqind e banorëve në resortin austriak të skive, Ischgl kanë antitrupa të koronavirusit, shkalla më e lartë e...

Gazment Bardhi nga Shkodra: Çdo demokrat që ka kontribuuar të rikthehet në parti. Ka vend edhe për Topallin

Nga Shkodra sekretari i përgjithshëm i PD Gazment Bardhi i bëri thirrje çdo demokrati i cili ka dhënë kontribut, që të rikthehet...

Turqia akuzon Francën për kryerje të krimeve në Libi

Franca ka kryer krime në Libi", tha Çelik, zëdhënës i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (Partia AK). Ai tha...

Gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese janë mbledhur sot, ku pritet të ketë një vendim final për dekretin e presidentit Thaçi.

Një ditë para se të përfundojë masa pezulluese për dekretin e Thaçit, gjykatësit e Kushtetueses janë mbledhur për të marrë vendimin final në lidhje me këtë çështje, shkruan lajmi.net.

Pra, në këtë kuadër vendimi në lidhje me këtë çështje mund të publikohet sot.

Ndërkohë, Vetëvendosje në sheshet e Prishtinës me fillim nga ora 17:00 do të mbajë tubim kundër zhvillimeve politike, dhe një vendimi të mundshëm të Kushtetueses që nuk do të shkonte në favorin e tyre.

Ndryshe, Gjykata Kushtetuese më 1 maj e kishte pezulluar dekretin e presidentit Thaçi që i jep të drejtë LDK-së ta formojë qeverinë e re me Avdullah Hotin si kandidat për kryeministër, masë kjo që është në fuqi deri nesër.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...

Të shtëna në një qendër tregtare në Alabama, vdes fëmija 8 vjeç

Një djalë 8-vjeçar u vra gjatë një shkëmbimi zjarri në një qendër tregtare në Alabama, Riverchase Galleria. Tre persona...

Katari përshëndet marrëdhëniet strategjike me Turqinë

Ministri i Jashtëm i Katarit, Mohamed bin Abdulrahman Al-Thani, ka përshëndetur marrëdhëniet strategjike të vendit të tij me Turqinë, (AA).