Me iOS 14, Apple ridizajnon ekranin e iPhone

Mos i humb

Alarmi i kreut të OBSH: Koronavirusi ka dalë jashtë kontrollit, ka shfrytëzuar…

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus thotë se shpërthimi i pandemisë së COVID-19, vijon të mbetet problem për shkak...

Strategjia e Europës: Vaksina në masë dhe jo përsëri bllokime

Europa po përgatitet të përballet me një valë të dytë të mundshme të koronavirusit dhe ka si qëllim shmangien e bllokimeve të...

8 mijë boshnjakë të vrarë barbarisht, Vulin kërkon drejtësi për sulmin me gurë ndaj Vuçiqit në Srebrenicë

Masakra e Srebrenicës sot është kujtuar me dhimbje nga familjarët e viktimave në Bosnjë, por edhe në shumë vende të tjera.

Shkon në mbi 13 milionë numri i të infektuarve në botë me Covid-19

Numri i rasteve të reja i të infektuarve me Covid-19 vazhdon të rritet ndjeshëm. Sipas shifrave të publikuara nga universiteti John Hopkins...

Në konferencën e saj vjetore të mbajtur sot, Apple zbuloi një model të ri të ekranit për iPhone me lëshimin e iOS 14. Ekrani i ri fillestar do ta bëjë më të lehtë për të lundruar nëpër të gjitha aplikacionet tuaja.

Apple shtoi një Bibliotekë të re të Aplikacioneve, një hapësirë ​​në fund të ekranit tuaj për organizimin e të gjitha aplikacioneve tuaja në një pamje më të thjeshtë dhe më të lehtë për të lundruar.

Të gjitha aplikacionet tuaja do të organizohen automatikisht atje, duke ju dhënë një pamje më të gjerë të asaj që keni shkarkuar, dhe duke ju lënë të fshehni aplikacionet që nuk përdorni shpesh, megjithëse do të keni mundësi t’i gjeni ato në Bibliotekën e Aplikacioneve më vonë.

Apple po shton gjithashtu një mundësi të re që ju mund të vazhdoni të shikoni një video ose të flisni në një telefonatë FaceTime, ndërsa gjithashtu të përdorni aplikacionet tuaja.

Zvarriteni videon në një pjesë tjetër të ekranit, zvogëlojini ose zmadhoni ose thjesht çojeni lehtë mbi ‘X’ për ta mbyllur atë.

iOS 14 do të jetë në dispozicion më vonë këtë vit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zëdhënësja e KE: Thelbësore që marrëveshja e 5 qershorit për reformën zgjedhore në Shqipëri të ruhet

Zëdhënësja e Komisionit Europian Ana Pisonero i është bashkuar partnerëve ndërkombëtarë të Shqipërisë që bëjnë thirrje për miratimin dhe zbatimin e marrëveshjes...

Meta: Ka muaj që në veshët e mi kumbon thirrja e 2 marsit “shpërndaje Kuvendin!”

“Kam që në 2 mars që në veshët e mi kumbon thirrja e popullit “shpërndaje Kuvendin!”- kështu u shpreh Presidenti Meta në...

Kosova dhe Serbia vazhdojnë dialogun në Bruksel

Në Bruksel vazhdon sot dialogu midis Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve. Është ky takimi i parë i...

India shënon rritje rekorde të rasteve me COVID-19 brenda një dite

India sot ka raportuar 32.695 raste të reja me COVID-19, rritja më e lartë brenda një dite deri më tani, tha Ministria...

Kosovë : ​Takimi Hoti-Vuçiq në ora 16:00

Vazhdimi i dialogut në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është paraparë të fillojë sot...