Mënyra Perfekte e Përgatitjes së Tavës së Dheut në Shtëpi

Mos i humb

Hungaria refuzon thirrjen e BE-së për heqjen e kufizimit të udhëtimit për 14 vende

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban deklaroi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) vendi i tij nuk do të...

Japoni, kryeqyteti Tokio në alarm nga infeksionet e reja, 20-30 vjeçarët të prekur më shumë

Vazhdon të mbetët i lartë alarmi i pandemisë nga koronavirusi në kryeqytetin e Japonisë, Tokio, me një rritje të përditshme të rasteve...

Nuk gjen qetësi Rusia nga infeksioni Covid, regjistrohen rreth 7000 raste të reja në një ditë

Në Rusi në 24 orët e fundit u regjistruan 147 viktima nga infeksioni i koronavirusit. Autoritetet raportuan gjtihashtu se...

Itali: Rreziqet epidemike prezente, gabon kush mendon të kundërtën

Shoqata italiane e Sëmundjeve Infektive në Itali ka deklaruar se “Vala e dytë e pandemisë bëhet edhe më shumë e mundshme nëse...

Tava e dheut është një ndër gatimet më speciale nga tradita e Shqipërisë së Mesme.

Nga kuzhinat më të vjetra të shtëpive përdhese, të gatuara në zjarrin e oxhakut e deri sot në restorantet më prestigjiozë, Tava e Dheut vijon të ruajë traditën e shijes së mirë shqiptare.

Vërtetë, një traditë e Shqipërisë së Mesme, Tava e Dheut sot është ndër më të veçantat e kuzhinës shqiptare në tërësi. Shumë e preferuar nga shqiptarët, mahnitëse për turistët e huaj.

E gatuar nga tradita dhe mjeshtëria e duarve të amvisave shqiptare.

Kjo gjellë fantastike shërben jo vetëm si një vakt fantastik e i shijshëm, por edhe si një pjatë speciale për të kënaqur shijen e të ftuarve në raste festash e dasmash gjithashtu.

Me përbërës të thjeshtë, por të kombinuar në mënyrë fantastike dhe e pasuruar me erëza, kjo gjellë e gatuar në tavat tipike prej balte vjen me një shije të jashtëzakonshme që kënaq plotësisht shijen, organizmin dhe mendjen gjithashtu.

AgroWeb.org u sugjeron recetën tipike të trashëguar brez pas brezi në përgatitjen e tavës së dheut krejt lehtë në shtëpi.

Përgatitja e Tavës së Dheut në Shtëpi  

Përbërësit

500 gr mish viçi (ose mëlçi viçi sipas preferencës)

300 gr gjizë fshati

1-2  kokrra qepë të thata

3 domate të kuqe, të bëra mirë

Kripë

Piper

8 thelpinj hudhre

Dy lugë gjelle uthull (sipas preferencës)

Vaj ulliri

Spec djegës

Përgatitja e gjellës në tavat e baltës

Grijmë qepët hollë dhe i hedhim në një tenxhere dhe i kavërdisim disa minuta në zjarr me pak vaj ulliri.

Në momentin që volumi i qepëve nis të bjerë, dhe qepët marrin një ngjyrë të verdhë në të artë shtojmë mishin e prerë në kubikë dhe vijojmë t’i kavërdisim për disa minuta.

Më pas shtojmë uthullën dhe vijojmë kavërdisjen derisa mishi ta përthithë plotësisht.

Në këtë moment shtojmë domatet e grira në rende, shtojmë kripën, piperin, specin djegës dhe hudhrën gjithashtu.

I kavërdisim të gjitha bashkë, hedhim gjizën dhe një gotë me ujë dhe i lëmë në zjarr të ziejnë derisa domatja të shkrijë tërësisht.

E heqim nga zjarri dhe nisim mbushjen e tavave të baltës.

Tavat i vendosim  në furrën e paranxehur dhe i lëmë të piqen për maksimumi 25 minuta.

Tava e dheut serviret e ngrohtë, e sapo dalë nga furra.

Shoqërohet në mënyrë fantastike me sallata të ndryshme të perimeve të freskëta apo të pjekura.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Transporti publik: Veliaj na premtoi heqje taksash, pastaj na solli zarfin

Shoqata e Transportit Ndërqytetas ka dalë në një konferencë për media këtë të enjte, duke i kërkuar Bashkisë së Tiranës të heqë...

Hapet gara për rrugën “Milot-Fier” me koncension deri në 2024

Hapet gara e koncesionit për rrugën ‘Milot-Thumanë-Kashar-Fier’, kostoja koncensionare e të cilës përllogaritet të jetë 1.118 miliard euro, ndërsa kohëzgjarja e koncensionit...

Vetizolimi ka filluar, por sa po respektohet?

Vetëm disa ditë pasi filloi karantina e koronavirusit në Zvicër, gjithnjë e më shumë detaje po bëhen të qarta.

PD: Vjedhja 1.2 miliard euro me koncesionin Milot-Fier, 20 milionë euro për kilometër për rrugë dhe autostrada ekzistuese

PD ka reaguar përmes drejtorit të kabinetit, Dorian Teliti lidhur me koncesionin e fundit të qeverisë, atë të rrugës Milot-Fier. Në një...

Disa kantone shkojnë një hap më tej: Nuk lejojnë mbi 100 veta në klube

Kantonet Bazel-Stadt, Basel-Landschaft, Aargau dhe Solothurn kanë forcuar rregullat ndaj virusit korona. “Për të mbajtur nën kontroll përhapjen lokale...