Merkel: Covid-19 më e keqe se kriza bankare dhe financiare e vitit 2008

Mos i humb

Britania fillon provat klinike për trajtimin me remedesivir të pacientëve me Covid-19

Ministria Britanike e Shëndetësisë njoftoi të martën për fillimin e provave të reja klinike të trajtimit me ilaçin antiviral remdesivirit të pacientëve...

Policia izraelite sulmoi palestinezët që dëshironin të faleshin rreth Mesxhid-i Aksasë

Sipas një njoftimi të bërë nga Qendra e Informimit "Vadi Hilve", një organizatë palestineze e të drejtave të njeriut, thuhet se forcat...

Brazil: Numri i rasteve është rritur në 374.898, me 11.687 të infektuar të rinj të konfirmuar

Brazili konfirmoi 807 të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë e...

Efektet Anësore të Përdorimit të Tepruar të Hekurit

Myku, në rrethana normale, konsiderohet si pjesë normale e florës bakteriale në organizmin e njeriut. Megjithatë, në rrethana të caktuara, ai mund...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha se epidemia e koronavirusit të ri (Covid-19) ka futur vendet në një situatë më të vështirë se kriza bankare dhe financiare e vitit 2008, (AA).

Merkel e cila ndodhet në karantinë në shtëpinë e saj me qëllim për t’u mbrojtur nga koronavirusi, zhvilloi një konferencë për media nëpërmjet telekonferencës pas Samitit të BE-së ku ajo mori pjesë nëpërmjet video-konferencës.

Në deklaratën e saj Mekel tha se “Efektet e koronavirusit janë më të këqija se kriza bankare dhe financiare e vitit 2008”.

Ajo vuri në dukje se janë të vendosur që të trajtojnë luftën kundër koronavirusit së bashku si BE.

Merkel tha se nuk sheh ende ndonjë arsye për të lehtësuar masat e marra në vend për shkak të koronavirusit dhe kërkoi nga qytetarët që të jenë të durueshëm.

Pas pyetjes se si e kalon kohën në karantinë në shtëpi, kancelarja Merkel tha: “Zhvilloj një numër të madh bisedash telefonike dhe video. Më ka marrë malli për të marrë pjesë personalisht në mbledhjen e Këshillit të Ministrave dhe takimeve ballë për ballë”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...