Merkeli lë gojhapur mediat! E pyesin: Ju jeni e Krishterë, pse i keni pranuar miljona emigrant Muslimanë?

Mos i humb

“Marshi i Paqes”, të mbijetuarit e gjenocidit në Srebrenicë nderojnë viktimat

Të mbijetuarit e Srebrenicës ishin në fillim të kolonës së Marshit të Paqes që filloi mëngjesin e sotëm nga Maja e Zezë,...

Varhelyi për negociatat: Prioritet sundimi i ligjit

Komisioneri për zgjerimin e BE, Olivér Várhelyi foli në një intervistë ekskluzive për DW mbi përmbajtjen e draftit-kornizës së negociatave të anëtarësimit...

Zbulohet spiuni egjiptian në zyrën e kancelares gjermane! Ja si i ‘mbylli gojën’ Merkeli Egjiptit

Që gruaja më e fuqishme në botë është dhe më e pamëshirshmja nuk duhet të çudisë askënd. Në dhjetor të 2019 brenda...

“Maskat plastike” nuk ofrojnë mbrojtje, paralajmëron një mjeke kantonale

Në Graubünden, përsëri u rrit numri i njerëzve të infektuar me koronavirus dhe numri i njerëzve në karantinë. Sipas autoritetit shëndetësor, 10...

Angela Merkel gjatë një interviste tregon principet e qeverisjes së saj, ku gazetari I drejtohet me pytje lidhur me ekoniminë familjare.Gazetari: A jeni milionere?Merkel: Jo, nuk më duhen milionat. Ndihem e pasur kur populli im ka një ekonomi, arsim, shëndetësi të fortë, si dhe drejtësi e barazi për të gjithë.Gazetari: Meqë ju i takoni besimit Krishtere, pse i keni pranuar miliona emigrant Muslimanë?

Merkel: Po, jam Krishtere dhe e lumtur, sepse besimi Krishterë nuk thotë askund që duhet t’i vrasim, apo mos të bashkëjetojmë me muslimanët. Një besimtarë i vërtetë i cilit do besimi të jetë, nuk e urren besimin e tjetrit. Ata që e urrejnë një besim tjetër, në të vërtetë nuk janë besimtarë të Zotit, por vetëm i keqpërdorin besimet. Zoti na krijoi shumëngjyrësh dhe na krijoi besime të ndryshme.Gazetari: Pse nuk keni siguruar për pasardhësit tuaj një pasuri, që të sigurohen?Merkel: Jo, secili në këtë jetë duhet ta din se duhet të punojë, sepse pasuria e pandershme dhe e gatshme nuk të sjell fat në jetë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kërkohet garanci për pragun zgjedhor, opozita parlamentare- mazhoranca: Të jetë natyral në çdo qark

Opozita parlamentare ka kërkuar garanci për pragun zgjedhor për sistemin proporcional rajonal. I pari ka qenë Murrizi që ka kërkuar garanci nga...

“Maskat plastike” nuk ofrojnë mbrojtje, paralajmëron një mjeke kantonale

Në Graubünden, përsëri u rrit numri i njerëzve të infektuar me koronavirus dhe numri i njerëzve në karantinë. Sipas autoritetit shëndetësor, 10...

Listat e Hapura dhe koalicionet parazgjedhore ‘në dorë’ të Kuvendit

Deputetët e opozitës parlamentare dhe të mazhorancës kanë votuar të gjithë pro tek Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit për nismën...

Arrestohen 15 grabitës në Itali, mes tyre 7 shqiptarë

15 persona mes tyre 7 shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane për shkak se akuzohen për grabitje të shumta banesash.

India mbi 100 mijë raste me Covid-19 në vetëm katër ditë

India ka regjistruar mbi 100 mijë raste të koronavirusit në vetëm katër ditë, deklaroi Ministria indiane e Shëndetësisë për rrjetin informativ amerikan,...