Mësim dhe protestë; Në Elbasan studentët ndahen në dy grupe

Mos i humb

Konfirmohet rasti i parë i koronavirusit në Brazil

Në Brazil është konfirmuar rasti i parë i infektimit me llojin e ri të koronavoirusit (AA). Ministria e Shëndetësisë...

Koronavirusi/ Reporterët pa Kufij: Kina të ndalojë censurimin e informacionit

Reporterët pa Kufij (RSF) i bën thirrje qeverisë kineze të ndalojë pengimin e gazetarëve që mbulojnë epideminë e koronavirusit dhe thekson se...

Regjimi i Assadit sulmoi shkollat në Idlib me bombë thërrmuese, disa të vdekur

Si pasojë e sulmit të forcave të regjimit të Bashar al-Assadit në vendbanimet në qendër të qytetit Idlib katër shkolla janë shënjestruar...

Autobusi nga Italia alarmon Francën, pasagjerët mbyllen në karantinë: Shoferi kishte kollitje të madhe

LYON- Një autobus i ardhur nga Milano ka shkaktuar panik të madh në Francë. Autobusi italian është ndaluar menjëherë nga autoritetet franceze...

Ndryshe nga sa ka ndodhur në Tiranë, apo Korçë, ku studentët kanë bojkotuar të gjithë mësimin, një gjë e tillë nuk ka ndodhur në Elbasan.

Në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan sot ka rinisur mësimi.

Raportohet se pjesa më e madhe e studentëve u janë kthyer auditorëve, por ka pasur edhe një grup më të vogël studentësh, të cilët kanë bojkotuar auditorët.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e...

Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme! Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit...

LG V60 ThinQ 5G lansohet zyrtarisht me ekran të dyfishtë

LG kanë qenë të qëndrueshëm në shtytjen e aksesorit Dual Screen për mjaft kohë, pasi prodhuesi Korean nuk ka ende pajisje të...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...