Meta dhe Rama bashkë por ‘të ndarë’, ja ç’ndodhi në Kosovë

Mos i humb

Qeveria Hoti, pas Meliza Haradinaj-Stublla edhe Vesel Krasniqi me aktakuzë ende në fuqi

Në seancën e së mërkurës ,Kuvendi i Kosovës me 61 vota për e ka zgjedhur Qeverinë e re të Kosovës, me kryeministër...

Tre mënyra për t’u mbrojtur nga çdo virus

Ekspertët e sëmundjes infektive thonë se nuk duhet të shpenzoni qindra dollarë për të mbrojtur nga Coronavirusi ose viruse të tjera.

Rama: E vërtetë e madhe, por…! Manastirliu: Bëmë zgjidhjen e duhur!

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve lidhur me gjendjen shëndetësore të të sëmurëve kronikë, të cilët janë rënduar gjatë periudhës...

OSHEE: Duke nisur nga nesër e pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë në disa zona të Tiranës

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike ka njoftuar për abonentët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë.

Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit shqiptarë ndodheshin në të njëjtin vend e në të njëjtën kohë, duket se nuk ka qenë e thënë që të qëndronin pranë. Sigurisht situata e tensionuar në Shqipëri dhe ‘lufta’ e nisur mes palëve është pasqyruar dhe në qëndrimin e Metës e Ramës.

Mes tyre ka qëndruar pothuajse gjatë gjithë kohës kryeparlamentari i Kosovës Kadri Veseli por edhe kur ai është larguar për disa çaste, Presidenti Meta dhe kryeministri Edi Rama kanë vijuar të qëndrojnë të distancuar. Në krahun e majtë të kryeministrit shqiptar qëndronte Palmer, ndërsa në krahun e djathtë të Presidentit Meta qëndronte Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

 

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Studiuesit thonë se infeksioni i Covid u eksportua nga Europa për në New York

Rastet e para me Covid-19 në Nju-Jork e kanë origjinën në Europë. Ky është rezultati i një studimi të kryer nga Shkolla...

Zvicër : Nga 6 qershori, floktoret do të punojnë me kapacitet të plotë

Nga 6 qershori, lokalet e parukerisë në Zvicër mund të përdorin përsëri kapacitetin e tyre të plotë. Sigurisht,...

Hoti në mbledhjen e parë të qeverisë: Do t’i kthehemi punës e jo retorikës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mbajtur mbledhjen e parë me kabinetin e ri qeveritar. Në fjalën e tij...

Zvicër: Të huajt në Bazel fitojnë të drejtën për t`u zgjedhur

Kantoni Basel-stadt është kantoni i parë në Zvicër, ku të huajt do të kenë jo vetëm të drejtën për të votuar por...

Ambasada amerikane jep detaje për Fondin 5.5 milionë dollarë për Shqipërinë

5.5 milionë dollarë, për ngritjen e Akademisë Amerikano-Shqiptare të Transparencës (USATA) i janë dhënë Shqipërisë nga SHBA. Ambasada e...