Ministri Çavusoglu bisedë telefonike me homologun nga Islanda

Mos i humb

Dhimbjet Muskulare – Kura Natyrale Që Funksionon

Dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve janë të forta dhe aspak të këndshme. Fundja, asnjë dhimbje nuk është e tillë.

Gjysma e popullsisë së botës nuk ka qasje në të dhënat për cilësinë e ajrit

Raporti me titull "Të dhëna për Cilësinë e Ajrit të Hapur: Shteti Global i Lojërave nga OpenAQ" me qendër në Washington zbuloi...

Zvicër: Në ditën e parë, 95% e udhëtarëve në transportin publik, me maska

Në luftën kundër një vale të dytë të koronavirusit, Këshilli Federal javën e kaluar ka vendosur detyrimin për mbajtje të masksë në...

Shqipëri : Është rritur sërisht numri i të infektuarve , janë regjistruar 82 raste të reja në 24 orët e fundit .

Shqipëria ka pësuar një rritje të rasteve të reja duke regjistruar 82 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë njofton se...

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun nga Islanda, Gudlaugur Thor Thordarson, ku është shprehur se sjellja me të cilën Kombëtarja e Turqisë në Futboll është përballuar në aeroport është e papranueshme.

Sipas informacionit të marrë nga burimet diplomatike, Çavusoglu ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij islandez.

Kryediplomati turk homologut të tij i tha se sjellja me të cilën Kombëtarja e Turqisë në Futboll është përballuar në aeroport është e papranueshme, pavarësisht njoftimit të bërë nga Ambasada e Turqisë në Oslo dhe Konsulli i Nderit në Reykjavik.

Turqia dhe Islanda sot do të luajnë ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian në vitin 2020, për çka ekipi turk me një fluturim të veçantë nga Konya mbërriti në Keflavik.

Anëtarët e kombëtares turke u mbajtën për më shumë se dy orë në kontroll të detajuar të pasaportave dhe të bagazhit të të gjithë lojtarëve, të cilët janë kontrolluar detajisht.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish=...

Zvicër: Janë regjistruar 108 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, sot janë raportuar 108 infeksione të reja me virusin e koronës, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG)...

Iran, rritet në mbi 12.600 numri i viktimave nga COVID-19

Me 188 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 12.635 numri...

Japoni, 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Numri i personave që kanë humbur jetën në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë është rritur...

Ushtria serbe nuk i bindet Vuçiç, kundërshton urdhërin për ndalimin e protestave

Ushtria serbe ka dalë kundër urdhërit të presidentit Aleksandër Vuçiç, për ndalimin e protestave në Beograd. Mësohet se refuzimi ka ardhur nga...