Ministria e Arsimit bëhet me gjashtë zv/ministra, ja kush janë ata!

151
0

Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) i është shtuar edhe një zv/ministër.

Gazeta Koha Ditore merr vesh se ditë më parë kryeministri, Ramush Haradinaj e ka emëruar si zëvendësministër të arsimit, Muhamet Kelmendin. Ky është zv/ministri i gjashtë në MASHT.

Emërimin e Kelmendit kryeministri e ka bërë me 1 tetor të këtij viti.

Muhamet Kelmendi i përket partisë së kryeministrit, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK)./Kosova Post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here