Ministria turke e Mbrojtjes: Në Idlib martirizohen 2 ushtarë, plagosen 5 të tjerë

Mos i humb

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri, 23 raste të reja brenda 24 orëve, preket dhe Kruja

Është rritur sërish numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, teksa tashmë jemi futur në javën më të vështirë të përhapjes...

Forcat turke neutralizojnë 8 terroristë të PKK-së

Forcat turke të sigurisë neutralizuan 8 terroristë të PKK-së në rajonin Metina në veri të Irakut, njoftoi Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të...

Iran, rritet në 2.757 numri i të vdekurve nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Iran janë shënuar 117 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e rritur në 2.757 numrin e...

Mbi 1000 vdekje në SHBA, gati 70 mijë të infektuar

Rusia ka vendosur të ndalojë të gjitha fluturimet ndërkombëtare për të frenuar përhapjen e Coronavirus. Kjo u njoftua nga...

Ministria turke e Mbrojtjes ka njoftuar se si pasojë e sulmit ajror ndaj elementëve që ndodhen në rajonin e Idlibit në Siri për të siguruar armëpushimin, janë martirizuar 2 ushtarë ndërsa janë plagosur 5 të tjerë, (AA).

Nëpërmjet një deklarate nga llogaria e saj në Twitter, ministria turke bëri të ditur se janë vënë dhe vazhdojnë të vendosen nën shenjestrën e zjarrit objektivat e përcaktuara në Idlib.

“Ashtu si deri më sot nuk kemi lënë dhe nuk do të lëmë pa kundërpërgjigje për gjakun e dëshmorëve tanë. Urojmë mëshirën e Allahut mbi dëshmorët tanë të dashur që kanë humbur jetën. Shprehim ngushëllimet për familjet e pikëlluara, TKS-në dhe popullin tonë si dhe u urojmë durim dhe shërim të shpejtë personelit tonë të plagosur. Sipas informacioneve të marra nga burime të ndryshme në rajonin e Idlibit, janë neutralizuar mbi 50 elementë të regjimit dhe janë shkatërruar 5 tanke, 2 tranportues të blinduar, 2 mjete pikap të armatosura dhe 1 obus”, thuhet në deklaratën e ministrisë. 

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Njoftim i rëndësishëm për “Leje Daljet”, Rama i “prerë”: Nga nesër…

Nga dita e hënë ka hyrë në fuqi rregulli i ri në kuadër të masave për frenimin e përhapjes së CoVid-19.

E konfirmuar: Shërohen 4 pacientë me koronavirus në Kosovë

Katër pacientë me koronavirus janë shëruar në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar minoatri i Shëndetësisë Arben Vitia. Katër pacientë...

SHBA/ Ja kur testohet vaksina për koronavirusin në njerëz, kompania: Prodhojmë mbi 1 miliard doza

Gjiganti farmaceutik amerikan Johnson & Johnson thotë se testimi tek njerëzit i vaksinës së tij eksperimentale për koronavirusin do të fillojë para...

Tjetër ditë e zezë në Itali/ Rritet sërish numri i vdekjeve

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në...

Luftojnë çdo ditë vdekjen tek Infektivi, mjeku i njohur zbulon dhuratën që i la gojëhapur

TIRANE -Mjeku i njohur Tritan Kalo me anë të një postimi në rrjetet sociale ka zbuluar një dhuratë shumë të bukur që...