Moskë, një person me thikë sulmon besimtarët në kishë

Mos i humb

Hapet CoVid-2, spitali “Shefqet Ndroqi” realizon kirurgjinë e parë të një paciente të prekur nga COVID-19

Tiranë- Hapet spitali i dytë COVID. Nga sot, spitali “Shefqet Ndroqi” është spitali i dytë COVID në vend. Spitali “Shefqet Ndroqi” ka...

Bota pas koronavirusit

Nga Yuval Noah Harari Stuhia do të kalojë,por zgjedhjet që bëjmë tani mund të ndryshojnë jetën tonë për vite...

Çokollatë e ngrohtë pa qumësht dhe pa sheqer

Çokollatë e ngrohtë e shëndetshme pa shtesa qumështi! Përbërësit: – ½ l qumësht bimor, sipas dëshirës;–...

CoVid-19/ Rritet numri! 197 të prekur, 10 viktima në vend

Numri i të prekurve me CoVid-19 në vendin tonë ka shkuar në 197. 11 raste të reja janë regjistruar...

Një person mëngjesin e sotëm sulmoi besimtarët në një kishë në qendër të Moskës, duke plagosur dy veta,(AA).

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Rusisë, Irina Volk, deklaroi se gjatë ndërhyrjes, policia arrestoi banorin 26-vjeçar të rajonit Lipeçka.

Ajo potencoi se autori me të hyrë kishë kishte plagosur dy persona me thikë. Viktimat janë shtruar në spital, ku kanë marrë asistencë mjekësore.

Policia është duke hetuar shkaqet dhe rrethanat e sulmit i cili ndodhi në Kishën e Shën Nikollës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Shkenca shpjegon: Si penetron dhe godet koronavirusi organizmin

COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi, në shumë raste kalon pa shfaqur simptoma. Por në një pjesë të mirë...

Mësoni të piqni pogaçe të shijshme me sodë bikarbonati

Me ndihmën e udhëzimeve do të gatuani pogaçe të shkëlqyeshme të cilën familjarët tuaj do ta adhurojnëPër të dalë pogaçja e mirë,...

Asnjë i burgosur në Burgun e Mitrovicës nuk është me koronavirus

Departamenti Shëndetësor i Burgjeve pranë Ministrisë së Shëndetësisë njofton se asnjë i burgosur nuk është i prekur me COVID-19.

Qeveria emëron bordet e disa ndërmarrjeve publike

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka thirr mbledhjen korresponduese (mbledhja...

Kosovë, me një rast të ri, rritet në 126 numri i të infektuarve me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar edhe për një rast të diagnostikuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19),...