Mulla Jakup Hasipi- Tribuna në UEJL Tetovë, tema – “Rinia dhe dituria”

Mos i humb

Dhjetëra vetura përfshihen në aksident: 12 persona kërkojnë ndihmë mjekësore

Në rrugën Ferizaj-Prishtinë, ka ndodhur një aksident zinxhirorë, ku janë përfshirë dhjetëra vetura. Ka ndodhur një aksident në aksin...

Ndryshimet kushtetuese në tryezën e Metës, klauzola që detyron Presidentin të flasë me heshtje

Në seancën e fundit te sesionit parlamentar pa konsensusin e opozitës jashtëparlamentare ndodhen në tryezën e Ilir Metës. Por...

COVID-19, 703 vdekje të reja në Brazil, 871 në Indi, 705 në Meksikë

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 703 vdekje, në Indi 871 dhe...

Konfirmohet në detyrë Petrit Çomo

Gjyqtari Petrit Çomo, Kryetar i Gjykatës së Tiranës që përball dje me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit është konfirmuar sot në detyrë.

Tribuna e mbajtur në Universitetin e Tetovës UEJL nga Mulla Jakup Hasipi, tema: “Rinia dhe dituria”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Presidenti i Filipineve ofron të injektohet me vaksinën ruse kundër COVID-19

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka ofruar që të jetë personi i parë që injektohet me vaksinën e Rusisë kundër koronavirusit të...

Tre tanke izraelite shkelin kufirin libanez

Tre tanke izraelite kaluan gardhin teknik që ndan Libanin nga Izraeli, transmeton (AA). Agjencia zyrtare libaneze e lajmeve raportoi...

Mbi 2.000 të arrestuar në ditën e dytë të protestave në Bjellorusi

Zëdhënësja e Ministrisë së Brendshme të Bjellorusisë, Olga Çemodanova, njoftoi se janë arrestuar mbi 2.000 persona në ditën e dytë të protestave...

BE thirrje për dialog në Mesdheun Lindor

Zëdhënësi i Komisionit të Bashkimit Evropian (BE) Peter Stano, theksoi se është e nevojshme të ketë sjellje që përputhen me fqinjësinë e...

Maqedoni e Veriut, shkon në mbi 12.000 numri i rasteve me COVID-19

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 141 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar...