Mustafa tregon detaje nga biseda e tij me Haradinajn, në ditën kur u nënshkrua marrëveshja në Uashington

Mos i humb

“Jam dakord me Ilir Metën”, reagon Rama: Sa mirë do kishte qenë sikur ta kishte mbrojtur Valbonën si Vjosën kur ishte zv.shef i qeverisë...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir meta për Lumin Vjosë, ku ky i fundit theksoi se e ardhmja...

Arrestohet pedagogu i Universitetit të Korçës, iu merrte para studentëve për provimet

Policia ka arrestuar një pedagog të Universitetit të Korçës, nën akuzat për korrupsion. Gazetarja raporton se në pranga ka...

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 45-vjeçari nga Durrësi

Tiranë- Një 45-vjeçar është vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohet se ka transportuar 17 emigrantë të paligjshëm, të cilëve...

“Koha për reflektim!”, Meta përkrah draftin e opozitës për Kodin Zgjedhor: Çdo akt i njëanshëm i ‘5 Qershorit’ atentat e provokim

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur zyrtarizimin e propozimeve të Opozitës së Bashkuar në Këshillin Politik, e cila dorëzoi dje draftin me disa...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka shpalosur detaje nga komunikimi i tij me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ditën e nënshkrimit të marrëveshjes në Uashington.

Mustafa përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se më 4 shtator (ditën kur u nënshkrua marrëveshja), ishte takuar me Haradinajn, dhe se e kishte informuar se teksti për Ujmanin, ashtu siç i ishte prezantuar nga Hoti, flet për studim të fizibilitetit dhe marrëveshja si e tillë nuk nënshkruhet në një dokument me palën serbe, prandaj nuk ka vend për shqetësim.

“Në bisedë me mua, z. Haradinaj ka shprehur kërkesën që teksti (ky që është nënshkruar e jo ndonjë tekst tjetër) të mos nënshkruhet si marrëveshje me Serbinë por vetëm me SHBA-të, ose që në marrëveshje të mos përmendet Ujmani, por vetëm fizibiliteti për ujërat”, ka shkruar Mustafa.

I pari i LDK-së, ka treguar se Haradinaj e kishte informuar të premten më 4 shtator për dorëheqjen e dy ministrave të AAK-së.

“Iu kam përgjigjur se z. Hoti po komunikon me ndërmjetësuesit amerikan por se edhe unë edhe ai (Haradinaj) kemi kërkuar involvim të fuqishëm të SHBA-së, prandaj kur është fjala me këtë partner, ne mund të kërkojmë mirëkuptim por është vështirë të kundërshtojmë, sidoqoftë është mirë të ruajmë këtë partneritet mes veti dhe me SHBA-të”, ka shkruar Mustafa.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Presidenti serb, Vuçiç: Marrëveshjet me Kosovën duhet të zbatohen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi se e gjitha marrëveshjet me Kosovën, të nënshkruara në Bruksel, duhet të zbatohen. Sipas tij, ato...

Kosovë : Janë regjistruar 54 raste të reja me covid-19 në 24 orët e fundit .

72 TË SHËRUAR DHE 54 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Biden dhe Trump do të përballen në debatin e parë presidencial

Presidenti amerikan, Donald Trump, dhe i nominuari demokrat Joe Biden do të ballafaqohen në debatin e parë të martën në mbrëmje, e...

Policia rrugore/ Aksion ‘blic’ për shoferët e dehur që drejtojnë makinën

Nisur nga gjendja rënduar e shkeljeve rrugore dhe përfshirja në ngjarje rrugore e disa mjeteve, Policia Rrugore organizoi kontrolle të befasishme për...

Hysni Gucati del para Speciales të enjten në ora 15:00

Të enjten, më 1 tetor në orën 15:00, në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë do...