NATO: Turqia është kontribuese e rëndësishme në misionin e Irakut

Mos i humb

Oliver Varhelyi: Palët politike në Shqipëri të arrijnë marrëveshje!

Komisioneri për Zgjerimin e BE, Oliver Varhelyi ka reaguar sërish për reformën Zgjedhore në Shqipëri. Përmes një mesazhi të...

Përfundon takimi i ambasadorëve të SHBA, BE dhe Britanisë me Lulzim Bashën

Ka përfundur pas rreth një ore takime mes 3 ambasadorëve dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha në selinë Blu në lidhje reformën...

Mungesa e gjumit, e ndërlidhur me ankthin dhe depresionin

Personat të cilët flenë më pak se tetë orë në ditë janë më të prirë të vuajnë nga ankthi dhe depresioni.

Basha: U ofrojmë pronarëve ekspertët tanë më të mirë për perfaqësim ligjor dhe hartimin e ligjit të ri të pronave

Në kuadër të finalizimit të alternativës qeverisëse të Partisë Demokratike, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në një takim pune një...

Një gjeneral i NATO-s ka deklaruar se Turqia është një kontribuese e rëndësishme në misionin e aleancës në Irak.

Gjeneral majori Dany Fortin, i cili foli për AA në Bruksel, theksoi se Turqia është një aleat i rëndësishëm dhe kontribuese e rëndësishme në misionin e NATO-s në Irak.

“Ne jemi mirënjohës për kontributet e Turqisë në selinë e misionit, si dhe në instruktorët dhe këshilltarët në shkollën ushtarake të Administrimit dhe Logjistikës në Taji”, tha Fortin, duke iu referuar një prej shkollave ushtarake në Irak ku NATO ofron trajnime.

Misioni i NATO-s në Irak u krijua tetorin e kaluar për të përforcuar forcat e sigurisë në luftën kundër DEASH-it. Misioni përfshin disa qindra trajnerë, këshilltarë dhe staf mbështetës.

Qëllimi përfundimtar i misionit të trajnimit jo-luftarak dhe ngritjes së kapaciteteve është një tranzicion nga të huajt që trajnojnë trupat irakiane që ata të trajtojnë trupat e vendit të tyre.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook do ta sjellë së shpejti CatchUp, aplikacionin e ri vetëm për thirrje

New Product Experimentation Team ka bërë të ditur se do ta sjellë së shpejti, një aplikacion të ngjashëm me Houseparty, por vetëm...

Tërshëre me çokollatë dhe banane

Po ju sjellim recetën e shkëlqyeshme për një kafjall pak më ndryshe, i cili njëherësh do t’ju ëmbëlsojë Përbërësit:

Hormoni i stresit bllokon të mbajturit mend

Hormoni, të cilin e prodhon organizmi i njeriut kur është nën ndikimin e stresit, ndikon në humbjen e të mbajturit mend, kanë...

Nga koha tek jeta e përtejme, 10 mitet enigmatike universale që vazhdojnë të na magjepsin

Të gjithë ne kemi një dëshirë të brendshme, që kërkon përgjigje për pyetjet më themelore që shtron sot njeriu. Nga kemi ardhur?...

Tani mund të fshini postimet e vjetra në Facebook pa fshirë llogarinë tuaj!

Facebook ka lëshuar një veçori të re për t’ju lejuar të shihni gjithçka që keni postuar në platformën më të madhe të...