Ndahet nga jeta ish-shefi i Shtabit të Përgjithsëm, Yasar Buyukanit

Mos i humb

Akullore me Kos dhe Fruta

Akulloreve në stinën e verës nuk mund t’i rezistojë dot askush. AgroWeb.org ka sugjeruar plot receta për ta përgatitur...

Fillojnë sot zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut është futur zyrtarisht në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të zgjasin 3 ditë. Sot, më...

“Maskat plastike” nuk ofrojnë mbrojtje, paralajmëron një mjeke kantonale

Në Graubünden, përsëri u rrit numri i njerëzve të infektuar me koronavirus dhe numri i njerëzve në karantinë. Sipas autoritetit shëndetësor, 10...

Popullsia në më shumë se 20 vende do të “përgjysmohet” deri në vitin 2100

Më shumë se 20 vende, përfshirë Italinë, Japoninë, Poloninë, Portugalinë, Korenë e Jugut, Spanjën dhe Tajlandën, do të shohin që numri i...

Sipas informacioneve të marra Buyukanit vdiq herët në mëngjes në Stamboll, në spitalin ku ishte shtruar dhe merrte trajtim mjekësor.

Kurse 4 ditë më parë ishte ndarë nga jeta në moshën 79 vjeç bashkëshortja e tij, Filiz Buyukanit.

Për shkak të sëmundjes së tij Yasar Buyukanit nuk kishte mundur të merrte pjesë në ceremoninë e varrimit të gruas së tij.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në...

Me më shumë se 13 milion të infektuar në të gjithë botën, Amerika po mbyllet përsëri

Numri i rasteve të raportuara të infeksionit me koronavirus në botë tejkaloi 13 milion. Në vetëm pesë ditë, nga 8 korriku deri...

Në Rusi regjistrohen mbi 746 mijë raste infeksioni dhe më shumë se 11700 viktima Covid

Numri i rasteve me koronavirus deri më tani në Rusi është rritur në 746.369 ndërsa ai i të vdekurve në 11.770.

Iran, 199 vdekje nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Me 199 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 13.410 numri...

Kinë: Në ashensor gruaja pa simptoma Covid infekton 71 persona në 60 sekonda

Një grua asimptomatike në ashensor arriti të infektonte rreth shtatëdhjetë njerëz. Gruaja ishte kthyer nga Shtetet e Bashkuara dhe...