Ndërron jetë kryeimami i Mitrovicës, Mulla Asllan Murati

187
0

Ka vdekur kryeimami i Mitrovicës, Mulla Asllan Murati.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook e ka bërë Safet Kamberi, kryetar i Degës së LDK-së në Mitrovicë.

“Shumë i pikëlluar me lajmin e këtij mëngjesi, për vdekjen e Mulla Asllan Murati, njeriut që për mua ishte shumë i vlefshëm, ai kishte dhe do ta ketë përherë një vend të veçant në zemrën time. Hoxha ishte një atdhetar i pashoq, kontributi i tij atdhetar, intelektual e fetar do të vlerësohet brez pas brezi në Mitrovicë dhe gjithë Kosovën. Pushofsh në paqe, Hoxhë”, ka shkruar ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here