Ndërron jetë kryeimami i Mitrovicës, Mulla Asllan Murati

Mos i humb

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Fier

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në fshatin Libofshë të Fierit, si pasojë kanë mbetur të plagosur shtetasi M. Z dhe nëna e...

Parlamenti francez nis debatin mbi projekt-ligjin për reformën e pensioneve

Asambleja Kombëtare e Francës ka filluar me debatin për projekt-ligjin e diskutueshëm të reformës së pensioneve që me muaj ka nxitur greva në vazhdim...

Gjermania kërkon që faqet e mediave sociale të raportojnë gjuhën e urrejtjes

Kabineti i Qeverisë së Gjermanisë ka aprovuar një projekt-ligj që do të kërkojë nga faqet e mediave sociale si Facebook dhe YouTube të raportojnë...

Kanë filluar para porositë për Samsung Galaxy S20

Nëse jeni në mesin e atyre, që kanë kursyer gjatë për ta blerë një Samsung Galaxy S20, është koha t’i thoni lamtumirë...

Ka vdekur kryeimami i Mitrovicës, Mulla Asllan Murati.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook e ka bërë Safet Kamberi, kryetar i Degës së LDK-së në Mitrovicë.

“Shumë i pikëlluar me lajmin e këtij mëngjesi, për vdekjen e Mulla Asllan Murati, njeriut që për mua ishte shumë i vlefshëm, ai kishte dhe do ta ketë përherë një vend të veçant në zemrën time. Hoxha ishte një atdhetar i pashoq, kontributi i tij atdhetar, intelektual e fetar do të vlerësohet brez pas brezi në Mitrovicë dhe gjithë Kosovën. Pushofsh në paqe, Hoxhë”, ka shkruar ai.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Gjermani, nesër marshim kundër racizmit dhe terrorizmit

Nësër në qytetin Hanau të Gjermanisë do të zhvillohet një marshim me pjesëmarrje të gjerë për të protestuar kundër sulmit terrorist, (AA).

Rritet bilanci/ Shkon në 79 numri i të prekurve nga koronavirusi në Itali, ndalohet hyrja dhe dalja në disa qytete

Italia ka dhënë alarmin për koronavirusin. Fqinjët janë vendi më i prekur në Europë, ku tashmë është rritur numri i të prekurve...

Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë. Nëse nuk dëshironi...

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është...

Kur jemi duke fjetur mund të mësojmë një gjuhë të huaj, e pohon shkenca

Ndërsa ne nuk mund të punojmë ose gatuajmë saktësisht në të njëjtën kohë, truri ynë është shumë aktiv teksa jemi në gjumë