Ndihmat e mbledhura FRI në Zvicër mbrrijnë në Tiranë

Mos i humb

Kosovë : Janë të shtruar 301 pacientë me Covid-19, po trajtohen në QKUK dhe spitalet tjera

Në klinikat e QKUK-së dhe 7 spitalet publike nën menaxhim të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, sipas raportit të datës...

‘Lindi nga bashkimi i dy viruseve’! Misteri i origjinës së Covid-19

Origjina e Sars-CoV-2 mbetet ende një mister. Teoria më e mundshme është se virusi që shkaktoi pandeminë Covid-19 ka...

Kreu i Gjykatës së Posaçme, Sandër Simoni është infektuar me covid-19

Koronavirusi ka prekur edhe organet e drejtësisë. Një gjyqtar ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Mësohet se është infektuar kreu...

Situata me koronavirusin keq e më keq

OBSH-ja parashikon që pandemia e koronavirusit do të përkeqësohet nëse qeveritë nuk ndërmarrin hapa vendimtarë për të frenuar përhapjen e sëmundjes. 1 milionë...

 

Një lajm i mirë vjen nga Tirana pasi ndihmat e mbledhura nga Fondacioni i Rinisë Islame me qendër në Zvicër kanë mbrritur dhe shumë shpejt do të paketohen dhe shperndahen sipas nevojave të njerzve në zonat e prekura nga tërmeti.

Dhjetra pako me ndihma që konsistojnë ushqime veshmbathje dhe sende të tjera të nevojshme për tju plotësuar sadopak nevojat familjeve të prekura nga tërmeti dhe që gjenden në vështirësi. Pas apelit të bërë nga Fondacioni i Rinisë Islame me qendër në Zvicër drej bashkatdhetarëve atje dhe në mbarë europën mijra shqiptarë ju bashkuan kësaj thirrje për tju ardhur në ndihmë vëllezërve të tyre të prekur nga tërmeti në shqipëri.

Për të dërguar çdo ndihmë të mbledhur në destinacionin e duhur FRI zgjodhi të bashkëpunojë për shpërndarjen e tyre me Fondacionin “Mirësia” me qëllim dërgimin e amanetit të vëllezërve deri në fund. Përfaqësuesi i Fondacionit “Mirësia” Ferid Piku shprehu falenderimet më të sinqerta për Fondacionin e Rinisë Islame me qendër në Zvicër për aksionin humanitar dhe në veçanti të gjithë shqiptarët që ju bashkuan apelit të tyre për ndihmë.

Ne shpresojmë të rikthejmë sadopak buzëqeshjen tek vëllezërit tanë që sot janë të lënduar tha ai. FRI mblodhi në Zyrih mijëra pako me ndihma ushqimore, veshmbadhje dhe sende të tjera për tu ardhur në ndihmë vëllezëve të prekur nga tërmeti. Donacionet për vëllezërit e prekur nga tërmeti do të vazhdojnë edhe në ditët që vijnë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në...

Me më shumë se 13 milion të infektuar në të gjithë botën, Amerika po mbyllet përsëri

Numri i rasteve të raportuara të infeksionit me koronavirus në botë tejkaloi 13 milion. Në vetëm pesë ditë, nga 8 korriku deri...

Në Rusi regjistrohen mbi 746 mijë raste infeksioni dhe më shumë se 11700 viktima Covid

Numri i rasteve me koronavirus deri më tani në Rusi është rritur në 746.369 ndërsa ai i të vdekurve në 11.770.

Iran, 199 vdekje nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Me 199 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 13.410 numri...

Kinë: Në ashensor gruaja pa simptoma Covid infekton 71 persona në 60 sekonda

Një grua asimptomatike në ashensor arriti të infektonte rreth shtatëdhjetë njerëz. Gruaja ishte kthyer nga Shtetet e Bashkuara dhe...