Në 24 orët e fundit në të gjithë vendin janë shënuar 59 vdekje dhe 1.869 raste të reja me COVID-19

Mos i humb

Erdoğan dënon vrasjen e afroamerikanit Floyd nga dhuna policore

"Qasja raciste dhe fashiste që çoi në vdekjen e George Floyd në qytetin amerikan Minneapolis si rezultat i torturës, jo vetëm që...

Zvicër: Punon në shtëpi, shefi detyrohet t’ia paguajë qiranë

Gjykata më e lartë e Zvicrës vendosi së fundi që një punonjës që ka kërkuar të punojë nga shtëpia, mund të kërkojë...

Brazili shënon 623 vdekje të reja ndërsa Meksika 237 nga Covid-19

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë në Brazil, me 623 vdekjet e reja numri i viktimave ka arritur në 29.937 ndërsa...

Turqi: Shkon në 162 mijë numri i të infektuarve, mbi 4 mijë të vdekur nga Covid-19

Turqia konfirmoi 1.141 raste dhe 28 viktima të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 162.120 numrin e përgjithshëm...

Zyrtari për marrëdhënie me publikun në Ministrinë iraniane të Shëndetësisë, Kianoosh Jahanpour në një deklaratë të publikuar në televizionin shtetëror iranian tha se në 24 orët e fundit në të gjithë vendin janë shënuar 59 vdekje dhe 1.869 raste të reja me COVID-19.

Me këtë ka arritur në 7.359 numri i vdekjeve dhe në 133.521 numri i rasteve me COVID-19 në vend, tha Jahanpour, i cili vuri në dukje se 2.633 prej personave të prekur nga virusi janë në gjendje kritike, ndërsa numri i të shëruarve që janë liruar nga spitalet deri më tani ka arritur në 104.072. 

Sipas tij, në shumë rajone numri i vdekjeve dhe rasteve ka filluar të bie. “Në 24 orët e fundit nuk ka pasur vdekje nga COVID-19 në 14 rajone. Ndërsa në vetëm 6 prej tyre janë regjistruar vetëm nga një vdekje nga virusi. Shpresoj që ky proces të vazhdojë me seriozitet dhe kujdes edhe në javët e ardhshme”, tha Jahanpour.

Zëdhënësi i ministrisë ka tërhequr vëmendjen se rajoni i Khuzestanit që ndodhet në jugperëndim të vendit është ende një zonë me rrezik të lartë.

Jahanpour shtoi se deri më tani në të gjithë vendin janë kryer 781.286 teste për COVID-19.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Supë : E pasur dhe e shijshme

Kjo është supë tradicionale italiane, e cila ka prejardhjen që nga koha e vjetër romake Përbërësit:

Si të ulet sheqeri pa ilaçe: Pesë receta nga mjekësia popullore!

Sheqeri i ngritur në organizëm është problem serioz mjekësor, i cili nuk bën të injorohet Sasia e ngritur e...

SA PËRFITUAM NGA RAMAZANI

Falenderimi i takon Allahut dhe salavatet dhe përshëndetjet më të mira qofshin për të dërguarin e Allahut Muhamedin, familjen e tij dhe...

MEDITIME KURANORE – 154

1. Nata e Kadrit dhe vlerat e saj! U përmend nata e Kadrit në suren el Kadër pesë herë, në këto përmendje...

Afrikë e Jugut: Masat e izolimit, “jo kushtetuese” dhe “të pavlefshme”

Një gjykatë afrikano-jugore ka vendosur se disa rregulla të izolimit, të vendosura nga qeveria, ishin jo kushtetuese dhe të pavlefshme.