Në Itali janë regjistruar 8 viktima dhe 133 të shëruar nga COVID-i në 24 orët e fundit

Mos i humb

Banka Botërore i përgjigjet kërkesës së qeverisë: Financim 15 milionë euro për luftën ndaj COVID-19 në Shqipëri

Banka Botërore ka miratuar ditën e djeshme një financim prej 15 milionë eurosh për Shqipërinë. Financimi do të jetë një projekt...

Kryeministri i Kosovës thotë se nuk e përkrah nismën

Kryeministri i Kosovës ka mohuar të jetë përkrahës i idesë së Shengenit Ballkanik. I pari i Qeverisë, Avdullah Hoti...

Shqipëria humb 1.8 miliardë euro/ Tërmeti dhe pandemia gjunjëzoi ekonominë shqiptare

Pandemia e koronavirusit ka hapur një gropë të madhe në ekonominë shqiptare ku për vitin 2020 rrezikohet që humbja të shkojë në...

Astronautët amerikanë fillojnë udhëtimin drejt Tokës

Astronautët amerikanë Doug Hurley dhe Bob Behnken kanë shkëputur kapsulën e tyre Dragon Endeavour nga stacioni hapësinor ndërkombëtar për të filluar udhëtimin...

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 8 viktima nga koronavirusi, për një total prej 34 869 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 133 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 192.241

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 208 raste të reja pozitiv për një total prej 241 819

Në të gjithë Italinë sot janë kryer 22 166 teste tampon për një total prej 5 milionë e 660 mijë.

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 111 raste të reja Covid.

Viktimat nga koronavirusi që nga fillimi i pandemisë (sipas rajoneve)

16.700 në Lombardia, 4.104 Piemonte, 4.268 Emilia-Romagna, 2.024 Veneto, 1.114 Toscana, 1.558 Liguria, 842 Lazio, 987 Marche, 405 Trento, 432 Campania, 545 Puglia, 345 Friuli Venezia Giulia, 464 Abruzzo, 282 Sicili, 292 Bolzano, 80 Umbria, 134 Sardegna, 146 Valle d’Aosta, 97 Kalabria, 23 Molise, 27 Basilicata.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

​303 raste të reja me COVID-19 dhe 9 të vdekur në Bullgari

Autoritetet shëndetësore në Bullgari kanë konfirmuar 303 raste të tjera të koronavirusit në 24 orët e kaluara, nga 5,701 testuar, sipas të...

Detyrimi i maskave, francezët hezitojnë, Parisi do të aplikojë mbajtjen e maskave në lagje të caktuara

Franca, Spanja, Greqia janë tri vende evropiane që po raportojnë një shpërthim të pandemisë brenda kufijve të tyre pas lehtësimit të karantinës...

Gjermani: Nga e shtuna, testimi i detyruar i të ardhurve nga zonat me rrezik

Në luftën kundër përhapjes së virusit të koronës, udhëtarët nga zonat e përcaktuara ndërkombëtarisht si të rrezikshme që vijnë në Gjermani, do...

Rritet përhapja e Covid19 në Evropë, frikë për një izolim të dytë

Teksa Spanja, Franca dhe Greqia përjetojnë një rritje të theksuar të numrit të të infektuarve nga Covid19, janë shtuar shqetësimet për një...

Austria sërish me numër të lartë të rasteve të reja

Në Austri, pas pesë ditësh me radhë, numri i rasteve të reja me koronavirus përsëri ka arritur në shifra të larta, pasi...