Në Maqedonin e Veriut sot janë regjistruar 5 vdekje dhe 78 raste të reja me Covid-19

Mos i humb

Dashuria për veten nis nga mëlçia – Ushqimet si trajtim

Mëlçia është një organ i lidhur fort me jetëgjatësinë tonë. Dashuria për tjetrin me të vërtetë mund të nisë nga stomaku, po...

Alexander de Croo, kryeministër i ri i Belgjikës

Partitë politike të përfshira në bisedime për formimin e qeverisë në Belgjikë kanë arritur marrëveshje për koalicionin "Vivaldi", ndërsa kryeministër i ri...

Tragjike në Vlorë/ Hidhet nga kati i pestë i pallatit një 54-vjeçare

Vlorë- Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e  sotëm në lagjen  “Pavarësia 2”. Sipas policisë në këtë lagje...

iPhone 12: Adhuruesit e Apple do ta duan këtë edicion special – por ata do ta “urrejnë” çmimin e tij

iPhone 12 i ardhshëm nuk do të jetë i lehtë për tu blerë, me raportin e fundit që sugjeron se pajisja do...

Janë regjistruar edhe pesë viktima, prej të cilëve tre nga Shkupi, një nga Kumanova dhe një nga Struga.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 172 pacientë të shëruar, prej të cilëve: Shkupi-72, Kumanova-53, Shtip-20, Prilep-4, Tetovë-10, Veles-1, Gostivar-5, Probishtip-2, Resnjë-4, Negotinë-1.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve nga COVID-19 shkon në 7124, prej të cilëve 3199 janë shëruar, ndërsa 346 kanë ndërruar jetë.

Për momentin ka 3579 raste aktive.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Aliyev: Luftojmë derisa ushtria armene të largohet nga tokat tona

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, u zotua se do të luftojë derisa forcat armene të largohen nga territori i kontestueshëm i Nagorno...

Nga politika te koronavirusi/ Pesë momentet kryesore të debatit mes Trump dhe Biden

Debati i parë i zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020 ishte i zjarrtë nga fillimi deri në fund. Presidenti Donald...

Zbardhet vendimi i qeverisë për punësimin e 1 mijë mësuesve, ja si do të rekrutohen dhe paguhen

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e djeshme të punësojë 1 mijë mësues shtesë, për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19...

KU QËNDRON SHPËTIMI?

Një përshkrim profetik, udhëzim hyjnor për secilin që e dëshiron shpëtimin e lirinë në kohë sprovash dhe të shkatërrimit, atëherë kur Ukbeh...

Navalny flet për herë të parë për helmimin: Pas kësaj qëndron Vladimir Putin, s’kam asnjë version tjetër!

Kreu i opozitës ruse, i njohur edhe si kundërshtari kryesor i presidentit Vladimir Putin, Alexei Navalny, flet për herë të parë publikisht...