Ballina Bota Në Turqi për shtatë ditë ndalohen 1.376 migranatë

Në Turqi për shtatë ditë ndalohen 1.376 migranatë

29
0

 

 

Pjesëtarët e forcave të sigurisë së Turqisë për shtatë ditë ndaluan 1.376 migrantë.

Drejtoria për roje bregdetare, Drejtoria e xhandarmërisë dhe Drejtoria e policisë aksionin kundër migracionit ilegal e organizuan në periudhën prej 9-15 prill.

Në aksionet e kryera në det janë kapur 1.107 migrantë, ndërsa në tokë 269. Migrantët janë me origjinë nga vendet e Lindjes së Mesme dhe vendet afrikane.

Ekipe të rojës bregdetare që nga fillimi i vitit parandaluan 6.336 migrantë që ilegalisht të kalojnë në ishujt grekë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here