Nëse pëson humbje në parlament, Johnson do kërkojë zgjedhje të parakohshme

Mos i humb

Di Maio falënderon Çavuşoğlun për ndihmën e Turqisë kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm turk, Mevlüt Çavuşoğlu, dhe homologu i tij italian, Luigi Di Maio, realizuan një bisedë telefonike,(AA). Burimet...

Covid-19/ Presidenti italian i drejtohet BE-së: Po nuk e kuptuat rrezikun, do të jetë shumë vonë!

Me mesazhin e tij të ri, kreu i shtetit italian, Sergio Mattarella iu drejtua italianëve, por sidomos sanitarëve, mjekëve e infermierëve, si...

Shtëpia e Bardhë: 30 ditët e ardhshme vendimtare për të zbutur goditjen e epidemisë.

Strategjia për të luftuar epideminë e koronavirusit fillon, vazhdon dhe përmbyllet në komunitet dhe me veprimet e komunitetit, u shpreh Dr. Deborah...

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Kryeministri konservator britanik, Boris Johnson do të kërkojë zgjedhje legjislative të parakohshme më 14 tetor, nëse qeveria e tij pëson një humbje në Parlament në lidhje me Brexit, njoftoi të hënën në mbrëmje një përgjegjës politik shkruan atsh.

Nëse, ashtu sikurse pritet, disa deputetë konservatorë rebelë bashkohen me anëtarët e opozitës për të mundur qeverinë e Boris Johnson gjatë votimit të së martës në Uestminster, ky i fundit do të paraqesë menjëherë në Parlament një mocion ku kërkon zgjedhje të parakohshme për të cilin deputetët do të votojnë që të mërkurën.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

27 raste vetëm sot/ Rama nxjerr videon: Kemi hyrë në zonën e zjarrit, armiku po synon të marrë më shumë jetë

Pasi sot u konfirmuan 27 raste të reja me covid19 në vend, kryeministri Edi Rama thotë se kemi hyrë në zonën e...

CoVid-19/ Shkon në 304 numri i të prekurve në vend

Shkon në 304 numri i të prekurve në vend nga koronavirusi. 27 raste të reja janë konfirmuar vetëm 24...

Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze. Nga Zyra e ministrit Hedmi...

Mjekët në situatë të jashtëzakonshme, duhet të shpëtojnë jetë njerëzish…

Mjekët janë në stres të jashtëzakonshëm në luftën kundër virusit Corona. Ata duhet të shpëtojnë jetë njerëzish. Por shpesh gjenden para dilemave...

COVID-19, Palestina zgjat bllokimin për një muaj

Palestina ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e pjesshëm të vendit për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19).