Home Bota New York, shkëmbim zjarri në Brooklyn, 4 të vdekur tre të plagosur

New York, shkëmbim zjarri në Brooklyn, 4 të vdekur tre të plagosur

73
0
SHARE
epa07121595 Police officers stand outside of a US post office where another suspicious package was discovered and removed by the New York Police Department's bomb squad in New York, New York, USA, 26 October 2018. In recent days packages containing pipe bombs were sent to several prominent figures across the country, sparking a sprawling nationwide investigation. EPA/JUSTIN LANE
epa07121595 Police officers stand outside of a US post office where another suspicious package was discovered and removed by the New York Police Department’s bomb squad in New York, New York, USA, 26 October 2018. In recent days packages containing pipe bombs were sent to several prominent figures across the country, sparking a sprawling nationwide investigation. EPA/JUSTIN LANE

Katër të vdekur dhe tre të plagosur është bilanci i një sulmi me armë në Brooklyn.

Alarmi për një shkëmbim armësh është dhënë rreth orës 7 të mëngjesit me orën lokale, kur policia ka mbërritur në zonën e Crown Height. Agjentët kanë gjetur në vendngjarje katër të vdekur dhe tre të plagosur në gjendje të rëndë, por jo në rrezik për jetën.

Dhaval Khatri DK@DhavalKhatriDK

#BREAKING 9 people shot, 4 dead on Utica Avenue in Crown Heights, Brooklyn. Police responded to the scene just before 7 a.m. #NewYork #Brooklyn @sandeshnews2:49 PM – Oct 12, 2019Twitter Ads info and privacySee Dhaval Khatri DK’s other Tweets


Gjithçka besohet se ka nisur në një lokal nate. Dy persona janë ndaluar nga policia dhe janë marrë në pyetje për detaje të reja me ngjarjen. Policia ka nisur një hetim për ngjarjen e rëndë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here