Ngjarje e rëndë në Pogradec, auto-ambualnca shtyp 77-vjeçaren. Dërgohet me urgjencë në spital

Mos i humb

Pas luftës, krimeve dhe burgut, në fushatë për të hyrë në kuvend

Ashtu si në mbledhjet e tanishme të Kuvendit të Serbisë, pas zgjedhjeve të ardhshme, individë të dënuar për krime lufte të kërkuar...

Meta: Shpresoj që palët të arrijnë konsensus, do të afroheshim më shumë në familjen europiane

Presidenti i vendit Ilir Meta në një dalje publike për mediat, duke folur për Reformën Zgjedhore, u shpreh se shpreson që të...

Rregullat e reja, për të vizituar Koloseun në Romë

Pas 84 ditësh mbyllje nga emergjenca Covid , hap dyert vendi simbol i kulturës italiane dhe botërore, vendi i shpirtit e i...

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në Pogradec, ku një shofer duke drejtuar një auto-ambulancë ka përplasur një shtetase 77 vjeçe.

Për rrjedhojë, policia ka arrestuar shtetasin Ll.P., 62 vjeç, banues në Korçë. Ndërsa, 77-vjeçarja është dërguar për kurim në Spitalin e Tiranës.

Njoftimi i policisë:

Pogradec

Specialistët e Sektorit për Policinë Rrugore, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

Ll.P., 62 vjeç, banues në Korçë.

Arrestimi i tij u bë pasi, ky shtetas në lagjen nr.1 Pogradec, në vendin e quajtur “Ish-Banka”, duke drejtuar mjetin tip “Benz” (autoambulancë) ka aksidentuar shtetasen K.P., 77 vjeçe, banuese në Pogradec, këmbësore në rrugë, e cila u transportua në Tiranë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Lista me ushqimet e përditshme që treten shpejt dhe mbajnë trupin në formë

Humbja e peshës së tepërt mund të kthehet në një sfidë të vërtetë nëse nuk kujdeseni rreptësisht për ushqimet tuaja. Në shumë...

Nuk ka asnjë sekondë për humbje: Duhet menjëherë të veproni kështu nëse fëmija fillon të ngufatet!

Lodrat e imëta apo objektet të cilat vogëlushët i fusin në gojë janë shkaktare madje për vdekjen e një të tretës së...

Xiaomi Mi CC 10 vjen me një zmadhim optik 12x

Sipas informatave të reja, telefoni i mençur i radhës nga Xiaomi do të bëjë përshtypje me kamerën e tij.

Gjuha shqipe, një ndër gjuhët më të vështira për t’u mësuar nga të huajt

Përvetësimi i gjuhës shqipe është mjaft i vështirë dhe kërkon një sforcim të madh për ta mësuar. Ky është...

ISLAMI DHE MBROJTJA NGA SËMUNDJET

Dr. Amel Kurtishi Islami është një fe që e konsideron dhe e vlerëson shëndetin...