Një kuzhinier ndan disa këshilla për zgjedhjen e perimeve dhe frutave të shijshme, dhe këshilla e tij vlen më pas:

91
0

Përshëndetje!

Une jam një pemëtar që mirrem me shitjen e pemëve që 40 Vite në Prishtinë. Dhe unë do të doja të ndaja përvojën time se si ti zgjedhni frutat dhe perimet e pjekura dhe të shijshëme.

Ky artikull do t’ju ndihmojë të zgjedhni më mirë produktet në supermarkete, veçanërisht nëse preferoni mollë me shkëlqim.

Në mënyrë të veçantë KosovaPost shpërndanë këto këshilla dhe rekomandime për atë që duhet t’i kushtoni vëmendje, nëse doni të zgjidhni fruta dhe perime më të dobishme për kryeveprat tuaja të ardhshme kuzhinës.

1Domatet

2. Shalqini

3. Specat

4. Mollat

5. Qershi

6. Kumbulla

7. Kastravecat

8. Bananet

9. Dardhat

10. Limonat

11. Si të zgjidhni një avokado

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here