Ballina Teknologji Një robot do prezantojë një program në transmetim direkt

Një robot do prezantojë një program në transmetim direkt

44
0

Emisioni “Today” në BBC do të prezantohet nga një robot i quajtur Mishalbot, për të cilin ekspertët kanë përdorur inteligjencë artificiale që të arrijë të prezantojë.

Zgjodhën pikërisht këtë emër pasi do të jetë i ngjashëm me moderatorin e njohur, Mishal Husain.

Qëllimi i kësaj risie është që të ofrohet një një program argëtues, dhe qëllimi i robotit është të ketë aftësi për të folur si njerëzit normalë./Mesazhi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here