Një tërmet prej 5.5 ballë godet Indonezinë

Mos i humb

Raporti i New York Times: Trump vetëm 750 usd taksa në 2016-2017! Presidenti: Shpifje

SHBA- Presidenti amerikan Donald Trump, ka paguar vetëm 750 dollarë taksa federale në vitin 2016, vitin kur ai ka garuar për president...

Mblidhet Asambleja Socialiste e Gramshit, Balla: Opozita Meta-Basha kërkon alibi për humbjen e radhës. PS, aleancë vetëm me qytetarët

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla mori pjesë në mbledhjen e Asamblesë Socialiste të Gramshit. Në fjalën...

Tensionet në Mesdheun Lindor/ Greqia dhe Turqia së shpejti bisedime në Stamboll, por nuk dihet se kur

Greqia dhe Turqia do të rifillojnë bisedimet për Mesdheun Lindor pas tensioneve të fundit për kërkimet. Ministria e jashtme...

Sufllaqe Shtëpie – Receta Origjinale, e Shëndetshme me Shije Të Përsosur

Me origjinë nga kuzhina greke, sufllaqet sot janë shndërruar në një nga ushqimet më popullore në çdo cep të botës përfshirë padyshim...

Një tërmet me fuqi prej 5.5 ballë sipas Rihterit goditi provincën indoneziane Nusa Tenggara Lindore.

Zyra nacionale për meteorologji, klimë dhe gjeofizikë (BMKG) njoftoi se epiqendra e tërmetit është regjistruar 24 kilometra në juglindje të vendit Sumba Barat Daya, në thellësi prej 10 kilometrave.

Dridhja e tokës është ndjerë edhe në rajonet Bima, Tambolaka, Waingapu dhe Waitabula.

Ende nuk ka informacione për viktima dhe dëme materiale.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung Galaxy A72 vjen me 5 kamera

Telefoni inteligjent i mesëm do të marrë një tele-kamerë shtesë me zmadhim optik 3x. Samsung supozohet të instalojë një...

Bruksel, punonjësit e transportit publik në grevë

Në Bruksel ka filluar greva njëditore e punonjësve të transportit publik (AA). Greva ka ndikuar negativisht ndaj qytetarëve që...

Tensioni i ashpër Greqi-Turqi, Pompeo takime me zyrtarët e lartë në Selanik: Çështjet e kufijve detarë duhen zgjidhur …

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, zhvilloi të hënën bisedime me homologun e tij grek Nikos Dendias në një kohë tensionesh mes...

Maqedonia e Veriut drejt hapjes së kufijve pa kushte, pritet vendimi nga qeveria

Maqedonia e Veriut pritet të hapë kufijtë e saj pa tampon të detyrueshëm. Me rënien e rasteve të COVID-19 ditët e fundit,...

Studimi: Si ndikojnë kafshët në shëndetin e njeriut

Kafshët mund të kontribuojnë në përmirësimin e shëndetit. Një studim i ri i kryer nga Universiteti i Leeds në bashkëpunim me Western...