Një zyrtar jemenas akuzon EBA-në për grabitje të parave të gatshme

Mos i humb

Rusia pretendon të jetë e para për të aprovuar vaksinën për COVID-19: Miratohet para 10 gushtit.

Rusia pretendon të jetë e para që do të aprovojë një vaksinë ndaj Covid-19. Zyrtarë të lartë të shtetit bënë me dije...

Kurban Bajrami 2020

https://youtu.be/LAQMM-x9FHc

Tragjedi për Kurban Bajram në Afganistan, makina bombë shpërthen gjatë festimeve, 17 të vdekur

Një shpërthim me makina ka ndodhur gjatë festimeve të Kurban Bajramit në provincën Logar në Afganistan. Besimtarët myslimanë ishin...

Kamerun, 18 civilë humbin jetën në sulmin e Boko Haram

Të paktën 18 civilë u vranë në një sulm që i atribuohet grupit Boko Haram. Sulmi u zhvillua mbrëmë...

Një zyrtar jemenas akuzoi forcat e Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA) për marrjen e fondeve shtetërore në provincën lindore Hadhramaut.

Duke shkruar në Twitter, nënsekretari i Ministrisë së Informacionit, Mohamed Qizan, tha se forcat e EBA-së “hynë në portin Al-Mukalla në Hadhramaut dhe plaçkitën pesë kontenjerë me para të shtypura në Rusi”.

Ai, megjithatë, nuk arriti të specifikojë shumën që dyshohet se u sekuestrua nga forcat e Emirateve të Bashkuara Arabe.

Nuk ka asnjë koment nga autoritetet e EBA-së mbi akuzën.

Për një vit, kartëmonedhat jemenase janë shtypur në Rusi dhe janë zhvendosur në Jemen përmes detit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Berna, në krye të listës, kryeqyteti më pak stresues

Nëse po e kërkoni një vend pa stres, atëhere mund të dëshironi të merrni parasysh ta vendosni Bernën në krye të listës...

Fundosja e varkës në Himarë, gjendet e mbytur gruaja

Është gjetur e mbytur gruaja, e cila kishte humbur në det teksa ishte në varkë së bashku me familjarët e saj në...

Hapen xhamitë e Kosovës

Xhamitë e Kosovës hape sot. Këtë vendim e ka marrë myftiu i Kosovës, Naim Tërnava. “Sot hapen Xhamitë

Gjithçka që nuk dimë për katastrofën në Bejrut, i ngjashëm me shpërthimin e bombës atomike në Hiroshima

Një depo që ruante mijëra tonë materiale shpërthyese mendohet të jetë burimi i mundshëm i shpërthimit masiv që ndodhi në kryeqytetin libanez...

Jorida Tabaku: Detyrimet e prapambetura ndaj biznesit, dështimi kuptimplotë i kësaj qeverie

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku denoncon detyrimet e prapambetura të qeverisë.Sipas saj, borxhet ndaj biznesit kanë arritur në 70 mld lekë. Tabaku thotë...