Nuk ka marrëveshje edhe pas 9 orë negociata në Ambasadën e SHBA-ve, nesër takim tjetër

Mos i humb

Kërcënohet me jetë kryeparlamentarja e Kosovës Vjosa Osmani, ja çfarë thotë policia

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani pak ditë më parë është kërcënuar me jete përmes rrjeteve sociale.Mësohet se kërcënimet kanë qenë...

Greqia hap kufijtë tokësorë nga 1 korriku me Shqipërinë, ja si mund të udhëtohet

Greqia do të hapë kufijtë tokësorë me Shqipërinë nga 1 korriku. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas i...

Presidenti Bolsonaro heq ligjin që detyron mbajtjen e maskës, teksa Brazili regjistron mbi 1.5 milion infeksione Covid

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro, cili e konsideron koronavirusin asgjë më shumë se një "grip normal", ka hequr ligjin për përdorimin e...

Rritet tensioni mes Pekinit dhe Londrës! Kongresi amerikan voton për sanksione ndaj Kinës

Janë rritur tensionet midis Londrës dhe Pekinit pasi Kryeministri britanik Johnson ka premtuar ‘një korsi të lirë dhe të shpejtë’ për të...

Ka përfunduar takimi maratonë i Këshillit Politik dhe ambasadorëve të huaj në vendin tonë.

Në një deklaratë për shtyp ambasadorja e SHBA-ve,Yuri Kim u shpreh se ka pasur zhvillime të rëndësishme por nuk është arritur asnjë marrëveshje.

Yuri Kim: Të tre ne qëndruam të paktën 9 orë me anëtarët e Këshillit Politik, ishte një ditë e gjatë dhe e vështirë, por është bërë përparim ishte e vështirë për të gjitha palët.

Të gjithëve ju është kërkuar që të japin që të fitojë Shqipëria. Shqipëria është në një fazë kritike, 25 marsi ishte pikë kthese, ishte votë për të ardhmen e Shqipërisë në EU.

EU ka vendosur disa kushte për nisjen e negociatave, mes tyre është reforma zgjedhore.

Qëllimi unë sot është që Shqipëria të mund të përmbushi rekomandimet e ODIHR që të jetë anëtare me të drejta të plota.

Nëse 4 partitë arrijnë në konsensus për masa që shkojnë përtej rekomandimeve të ODIHR ne do jemi dakord.

Nëse konsensusi për këto pika që ODIHR ka kërkuar nuk arrihet SHBA do që Shqipëria të jetë në europë ashtu siç duan shqiptarët.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...

Të shtëna në një qendër tregtare në Alabama, vdes fëmija 8 vjeç

Një djalë 8-vjeçar u vra gjatë një shkëmbimi zjarri në një qendër tregtare në Alabama, Riverchase Galleria. Tre persona...

Katari përshëndet marrëdhëniet strategjike me Turqinë

Ministri i Jashtëm i Katarit, Mohamed bin Abdulrahman Al-Thani, ka përshëndetur marrëdhëniet strategjike të vendit të tij me Turqinë, (AA).