OKB: Takimet e statutit të Sirisë kaluan “më mirë nga se pritej”

Mos i humb

Kanada, rritet në mbi 7.000 numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Kanada është rritur për 244 në 48 orët e fundit duke arritur...

Xiaomi Mi CC 10 vjen me një zmadhim optik 12x

Sipas informatave të reja, telefoni i mençur i radhës nga Xiaomi do të bëjë përshtypje me kamerën e tij.

Thaçi reagon pas votimit të qeverisë: Ditë e rëndësishme për demokracinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas votimit të suksesshëm të qeverisë Hoti në Kuvendin e Kosovës. Me...

Rama: E vërtetë e madhe, por…! Manastirliu: Bëmë zgjidhjen e duhur!

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve lidhur me gjendjen shëndetësore të të sëmurëve kronikë, të cilët janë rënduar gjatë periudhës...

I dërguari i Kombeve të Bashkuara (OKB) për Sirinë, Geir Pederson, ka deklaruar se takimet fillestare të Komitetit Kushtetues të Sirisë kaluan “më mirë nga se pritej nga shumica”.

Duke folur në një konferencë për media në Gjenevë, Pedersen tha se bisedimet ecin me një fillim të mbarë, ndërsa theksoi se regjimi sirian dhe opozita janë pajtuar të vazhdojnë takimet në Gjenevë më 25 nëntor.

Komiteti Kushtetues i Sirisë është mandatuar nën procesin e Gjenevës të lehtësuar nga OKB-ja për të përgatitur dhe hartuar reformat kushtetuese drejt një zgjidhjeje politike në Siri.

Raundi i parë i bisedime filloi më 30 tetor me pjesëmarrjen e 150 anëtarëve.

Komiteti ka dy bashkë-kryetarë, ish-presidentin e Koalicionit Kombëtar të Opozitës Siriane, Hadi al-Bahra dhe Ahmed Kuzbari nga regjimi sirian, një avokat nga komiteti që hartoi kushtetutën e mëparshme.

Siria sapo ka filluar të dalë nga konflikti shkatërrues që filloi në vitin 2011 kur regjimi u përplas me protestuesit pro-demokratikë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Lista me ushqimet e përditshme që treten shpejt dhe mbajnë trupin në formë

Humbja e peshës së tepërt mund të kthehet në një sfidë të vërtetë nëse nuk kujdeseni rreptësisht për ushqimet tuaja. Në shumë...

Nuk ka asnjë sekondë për humbje: Duhet menjëherë të veproni kështu nëse fëmija fillon të ngufatet!

Lodrat e imëta apo objektet të cilat vogëlushët i fusin në gojë janë shkaktare madje për vdekjen e një të tretës së...

Xiaomi Mi CC 10 vjen me një zmadhim optik 12x

Sipas informatave të reja, telefoni i mençur i radhës nga Xiaomi do të bëjë përshtypje me kamerën e tij.

Gjuha shqipe, një ndër gjuhët më të vështira për t’u mësuar nga të huajt

Përvetësimi i gjuhës shqipe është mjaft i vështirë dhe kërkon një sforcim të madh për ta mësuar. Ky është...

ISLAMI DHE MBROJTJA NGA SËMUNDJET

Dr. Amel Kurtishi Islami është një fe që e konsideron dhe e vlerëson shëndetin...