Operacioni “Burimi i Paqes”, merret nën kontroll zona e banimit Ras Al-Ayn

Mos i humb

Veprim çnjerëzor i ushtarëve izraelitë mbi trupin e dëshmorit palestinez

Kuds Veprimi çnjerëzor i ushtarëve izraelitë ndaj trupit të pajetë të palestinezit që e martirizuan në kufirin e Rripit të Gazës nën...

Pompeo dhe mbreti saudit diskutojnë mbi çështjet rajonale

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, sot në kryeqytetin saudit Riad është takuar me mbretin saudit, Salman bin Abdulaziz, për të diskutuar...

Erdoğan: Numri i pjesëtarëve të neutralizuar të regjimit është rreth 150

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se sipas të dhënave të fundit, numri i pjesëtarëve të neutralizuar të regjimit është...

Avni Spahiu ftohet nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim edhe gazetarin, publicistin, përkthyesin e shumë veprave me vlerë, Avni Spahiun, i cili ka qenë për shumë vite...

Në kuadër të operacionit “Burimi i Paqes” që vazhdon në veri të Sirisë bëhet e ditur se është marrë nën kontroll zona e banimit Ras Al-Ayn që ndodhet në lindje të Eufratit.

Ministria turke e Mbrojtjes në një deklaratë tha se “Zona e banimit Ras Al-Ayn që ndodhet në lindje të Eufratit është marrë nën kontroll si rezultat i operacioneve të suksesshme që vazhdojnë në kuadër të operacionit ‘Burimi i Paqes'”.

Operacioni “Burimi i Paqes” ka filluar në veri të Sirisë nga Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) kundër organizatave terroriste DEASH dhe YPG/PKK me qëllim eliminimin e formimit të korridorit terrorist në kufirin jugor të Turqisë dhe për të sjellë paqe dhe qetësi në rajon.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Nga perimet deri tek mishi, sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë domethënës. Siç na u tha shumë herë, ne jemi ato që hamë

Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi

Studimi i ri: Varësia ndaj telefonave ndryshon strukturën e trurit, njejtë sikurse narkotikët

Shumica prej nesh këto ditë kemi telefona intelegjentë. Këto janë pajisje të jashtëzakonshme që na lejojnë të bëjmë më...

Përdoruesit e Samsung u trembën pasi pranuan një mesazh të çuditshëm në telefonat e tyre

Përdoruesit e Samsung kanë mbetur të habitur pasi morën njoftime të çuditshme. Përdoruesit e telefonit Galaxy në të gjithë...

Mblidhet sërish Task Forca e COVID-19, zyrtare: Nuk ka raste të konfirmuara me koronavirus në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka mbledhur pasditen e sotme sërish Task-Forcën e ekspertëve dhe drejtuesve të institucioneve shëndetësore për koronavirusin...