Opinioni i Komisionit të Venecias/ Nesër bëhet publik qëndrimi i Presidencës

Mos i humb

Nigeri, 103 të vdekur nga ethet Lassa

Numri i të vdekurve si pasojë e epidemisë së etheve Lassa në Nigeri është rritur në 103 persona, (AA).

Shpërthen bombola e gazit në Kumanovë, 3 të vdekur

Të paktën 3 persona e kanë humbur jetën ndërsa 6 të tjerë janë lënduar pas shpërthimit të bombolës së gazit në fshatin...

Analisti i mirënjohur parashikon se Galaxy S20 do të shitet më pak se S10

Analisti i njohur i TF International Securities, Ming-Chi Kuo, beson se Galaxy S20 do të shitet më pak sesa Galaxy S10. Analisti thotë se përmirësimet...

Izraeli zbaton politikë të re në Afrikë përmes Emirateve të Bashkuara Arabe

Osman Kagan Yucel - Autori i shkrimit është studiues në Qendrën Kërkimore të Afrikës (AFAM) dhe zëvendës koordinator në Qendrën e Koordinimit dhe...

Ditën e nesërme (4 tetor) do të bëhet publik qëndrimi i Presidencës për draft-opinionin e Komisionit të Venecias; konfirmojnë burime nga vetë presidenca.

Po kështu, do të bëhen publike edhe pyetjet e presidentit Ilir Meta për Komisionin e Venecias mbi shterimin përfundimtar të kësaj çështjeje.

Ekskluzive/ Komisioni i Venecias: Meta shkeli Kushtetutën
Eksklusive/ Venecia: Anulimi i zgjedhjeve cënoi të drejtën e shtetasve për të zgjedhur
Eksklusive, Venecia: Zgjedhjet u anuluan nga Presidenti pa marrëveshje politike
Eksklusive, Venecia: Shkarkimin e Presidentit e vlerëson Kuvendi
Eksklusive/ Venecia: Anulimi i zgjedhjeve, Presidenti nuk e ka të drejtën

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Nga perimet deri tek mishi, sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë domethënës. Siç na u tha shumë herë, ne jemi ato që hamë

Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi

Studimi i ri: Varësia ndaj telefonave ndryshon strukturën e trurit, njejtë sikurse narkotikët

Shumica prej nesh këto ditë kemi telefona intelegjentë. Këto janë pajisje të jashtëzakonshme që na lejojnë të bëjmë më...

Përdoruesit e Samsung u trembën pasi pranuan një mesazh të çuditshëm në telefonat e tyre

Përdoruesit e Samsung kanë mbetur të habitur pasi morën njoftime të çuditshme. Përdoruesit e telefonit Galaxy në të gjithë...

Mblidhet sërish Task Forca e COVID-19, zyrtare: Nuk ka raste të konfirmuara me koronavirus në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka mbledhur pasditen e sotme sërish Task-Forcën e ekspertëve dhe drejtuesve të institucioneve shëndetësore për koronavirusin...