Orban: Fluksi i migracionit nuk mund të ndalet pa Turqinë

Mos i humb

Qytetarët të kënaqur me punën e Osmanit e Kurtit, bie besueshmëria te presidenti

Qytetarët e Kosovës kanë kthyer besimin në institucionet e vendit sidomos në Qeveri e Kuvend. Kështu tregojnë gjetjet e anketës së Pulsit...

Prodhimi i iPhone 12 do të fillojë në korrik

Prodhimi i vëllimit të modeleve të ardhshme të Apple “iPhone 12” me 6.1 inç do të fillojë në muajt korrik-gusht përpara pjesës...

Rihapet Mesxhid al-Aksa pas mbylljes për më shumë se 2 muaj

Muslimanët sot me tekbire dhe lutje hynë në Mesxhid al-Aksa, e cila u rihap për adhurim me namazin e sabahut pas mbylljes...

Brazil gjatë 24 orëve 1.039 të vdekur nga COVID-19

Në shtetin e Amerikës Jugore, Brazil, si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) kanë humbur jetën 1.039 persona gjatë 24 orëve të...

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka përshëndetur rolin e Turqisë në trajtimin e çështjes së migracionit, duke deklaruar se Turqia është çelësi për të ndalur fluksin e migracionit në Evropë.

Gjatë adresimit të tij javor në radion kombëtare Kossuth, Orban çmoi vizitën e djeshme një-ditore në Hungari të presidentit turk, Recep Tayyip Erdoğan.

Orban tha se Hungaria do të jetë e sigurtë nëse Turqia dërgon refugjatët në Siri në vend të Evropës.

“Pa Turqinë, fluksi i migrantëve me miliona që drejtohen për në Hungari dhe Evropë nuk mund të ndalet”, theksoi Orban.

Ai rikujtoi se investitori miliarder George Soros kishte shkruar se Evropës i nevojiten një milion migrantë në vit.

“Fuqitë pro-migrantëve janë duke punuar për të larguar presidentin Erdoğan nga pozicioni i tij”, tha Orban.

Më tej Orban tha se “nëse nuk ka fuqi, stabitet dhe siguri në Turqi, kjo do të ndikojë që miliona migrantë të vijnë në Evropë dhe ta kthejnë në realitet ëndrrën e fuqive pro-migrantëve”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook do ta sjellë së shpejti CatchUp, aplikacionin e ri vetëm për thirrje

New Product Experimentation Team ka bërë të ditur se do ta sjellë së shpejti, një aplikacion të ngjashëm me Houseparty, por vetëm...

Tërshëre me çokollatë dhe banane

Po ju sjellim recetën e shkëlqyeshme për një kafjall pak më ndryshe, i cili njëherësh do t’ju ëmbëlsojë Përbërësit:

Hormoni i stresit bllokon të mbajturit mend

Hormoni, të cilin e prodhon organizmi i njeriut kur është nën ndikimin e stresit, ndikon në humbjen e të mbajturit mend, kanë...

Nga koha tek jeta e përtejme, 10 mitet enigmatike universale që vazhdojnë të na magjepsin

Të gjithë ne kemi një dëshirë të brendshme, që kërkon përgjigje për pyetjet më themelore që shtron sot njeriu. Nga kemi ardhur?...

Tani mund të fshini postimet e vjetra në Facebook pa fshirë llogarinë tuaj!

Facebook ka lëshuar një veçori të re për t’ju lejuar të shihni gjithçka që keni postuar në platformën më të madhe të...