Oriz me perime

Mos i humb

Balla nis ditën me një mesazh të fortë: Në këtë luftë asgjë nuk vlen më shumë se jeta!

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, e nis këtë të shtunë me një mesazh të fortë, referuar situatës së...

Stafi i Spitalit të Traumës dhuron gjak për pacientët që kanë nevojë

Stafi i Spitalit Universitar të Traumës, në këtë kohë të vështirë për vendin, shkaktuar nga pandemia Covid-19, është bërë pjesë e nje...

“Nesër depozitojmë shkresën në Kuvend”/ Grupi parlamentar i PS jep gjysmën e pagës për përballimin e situatës

Është zhvilluar sot online konferenca e kryetarëve. Kryetari i Grupit Socialist Taulant Balla ka deklaruar se  në vijim...

Covid-19, shkon në 9 numri i viktimave në Maqedoninë Veriore

Alsat jozyrtarisht mëson se si pasojë e virusit Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë  jetën kanë humbur  edhe 2...

Kur vjen puna tek pjatat e thjeshta dhe të shijshme, shumicës i shkon mendja tek orizi.

E pëlqyeshme dhe e dëshirueshme në tavolinë, kjo është receta që ju propozojmë sot.

Nevojiten:

▪ 200 g misër,
▪ 200 g bizele,
▪ 2 karota,
▪ 200 g oriz,
▪ spec i kuq,
▪ kripë,
▪ piper,
▪ një degë kanelle,
▪ vaj,
▪ qepë.

Përgatitja:

Priteni karotën në kube dhe qiteni në tenxhere me ujë të valuar.

Pas pesë minutash shtoni misrin e ngrirë dhe bizelen, degën e kanellës dhe zieni 15 minuta.

Derisa perimet të zihen, në një tenxhere tjetër zieni orizin.

Në vajin e ngrohur fërgoni qepën, shtoni orizin e zier, perimet e kulluara, specin e prerë përsëgjati, kripën dhe piperin dhe të gjitha përzieni mirë./Telegrafi/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon.

Publikohet një sondazh që Vetëvendosjes e vë të parën me 52%

Nga Vetëvendosje po janë shumë optimistë sa i përket mundësisë së organizimit të zgjedhjeve të reja, dhe rezultatit që do të merrte...

Vdes në punë saldatori i pusit të naftës në Kuçovë, arrestohet shefi i ndërmarrjes

Një saldator i moshës 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme teska punonte në një pus nafte në Kuçovë.