Pala greke aksion në pikën kufitare të Kapshticës, ndalohen 5 persona

Mos i humb

Spak rrëzon akuzën për grupin të strukturuar kriminal

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shpallur moskompetencën për 19 të arrestuarit në Kukës, që dyshohen për kultivim...

Basha akuza Ramës: Po e gërryen nga brenda ekonominë, shqiptarët meritojnë një qeveri të përgjegjshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një statusi në rrjetet sociale ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama duke...

Hungaria rishikon rregullat e udhëtimit me vendet fqinje

Hungaria do të rishikojë rregullat e udhëtimin me ato vende fqinje, ku numri i të infektuarve nga koronavirusi është në rritje.

Opozita siriane reagon ndaj Rusisë dhe Kinës për veton ndaj ndihmave ndërkombëtare

Kryetari i Qeverisë së Përkohshme të Sirisë, Abdurrahman Mustafa, reagoi kundër vetos ruse dhe kineze mbi rinovimin e mekanizmit që mundëson dërgimin...

Një 22-vjeçar shqiptar është ndaluar nga pala greke në pikën kufitare të Kapshticës, ndërsa  po hynte në Shqipëri.  Ndaj tij  Gjermania kishte lëshuar një urdhër arresti për trafik droge një vit më parë.

Ndërkohe pranë pikës se kalimit kufitare Qafë-Botë e konkretisht në vendin e quajtur Asproklis, policia e Igumenices ka ndaluar 4 shqiptare të moshës 32, 36, 37 dhe 37-vjeç që kishin kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme.

Rezultoi se 36-vjecari kërkohej nga policia greke ne Larisa, ku rezulton i dënuar me 1 vit e 1 muaj burg për dëshmi të rreme ndërkohe qe një nga 37-vjecarët rezultoi në kërkim nga policia greke në Kostur, i dënuar me 1 vit burg dhe 6000 euro gjobe për trafik klandestinesh.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

India mbi 100 mijë raste me Covid-19 në vetëm katër ditë

India ka regjistruar mbi 100 mijë raste të koronavirusit në vetëm katër ditë, deklaroi Ministria indiane e Shëndetësisë për rrjetin informativ amerikan,...

Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë, do paguajmë të gjithë banorët.

Kryeministri Edi Rama tha se ka nisur sot dhënia e granteve të meremetimit vetjak të banesave të dëmtuara nga tërmeti tragjik i...

Shkon në mbi 13 milion numri i të infektuarve në botë nga Covid-19

Covid-19 ka ‘gjunjëzuar’ botën. Numri i rasteve të reja vazhdon të rritet ndjeshëm, ku sipas shifrave të publikuara nga universiteti John Hopkins...

Merkel: E paqartë nëse BE do të miratojë planin e fondit të rimëkëmbjes këtë javë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se nuk është e qartë nëse vendet anëtare të BE-së do të arrijnë një marrëveshje...

Varhelyi takon kryenegociatorin e Shqipërisë: Diskutuam hapat e ardhshëm për vendimin e hapjes së negociatave, me rëndësi përparimi në reforma

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka takuar sot kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi për të diskutuar për hapat e ardhshëm...