Pamje prekëse të një solidariteti kafshëror: lepuri në ndihmë të maces!

Mos i humb

Nga jahtet e kroçerat tek motorët e ujit, çfarë parashikon ligji i ri për të rregulluar aktivitetin turistik detar

Qeveria ka vendosur të rregullojë me një ligj të veçantë atë që quhet turizëm detar duke përfshirë këtu të gjithë mjetet lundruese apo ato...

Dy urat e Stambollit dhe kulla në Ankara ndriçohen me ngyrat e flamurit të Kosovës

Stamboll Në kuadër të përvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, dy urat në Stamboll, "Fatih Sultan Mehmet" dhe "Yavuz Sultan Selim", si dhe kulla...

Kolla e natës/ Si të kuptoni nëse është ftohje apo alergji, trajtimet që ju ndihmojnë

Kolla e natës është një shqetësim i cili ndikon në cilësinë e gjumit tuaj duke u kthyer në një bezdisje për secilin.

Jeff Bezos premton 10 miliardë dollarë kundër ndryshimeve klimatike

Drejtori i përgjithshëm i gjigantit të tregtisë elektronike “Amazon”, Jeff Bezos, premtoi donacion prej 10 miliardë dollarë për luftën kundër ndryshimeve klimatike, (AA). "Unë dua...

Edhe kafshët shfaqin solidaritet, e ndodh pa qenë nga e njëjta familje. Siç janë lepuri dhe macja.

Dhe pikërisht, një pamje e rrallë me këto dy kafshë, njëri gjitar e tjetra shtëpiake, është kapur teksa ndihmohen ndërsjelltazi.

Eshtë lepuri ai që përpiqet të gërrmojë një gropëz në tokë për të mundësuar daljen e maces nga një vrima ku ka mbetur…/tesheshi.com/         

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

SHBA reagon kundër sulmeve të regjimit të Asadit

Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, e ka cilësuar të "paturpshëm" rifillimin e fluturimeve në aeroportin e Halepit nga regjimi...

Lëvizja për Drejtësi / Koprani: Partia në pushtet nuk e zgjat një mandat të plotë për shkak të interesave personale…..

GAZETARI Ju falenderojmë zoti Koprani që pranuat të jeni sot në këtë intervist me ne. Ju para do ditësh u...

BE bën thirrje për ndalimin e konflikteve në Idlib

Bashkimi Evropian (BE) ka theksuar se janë të papranueshme sulmet ushtarake të ndërmarra në Idlib nga regjimi i Asadit dhe mbështetësit e...

Izraeli zbaton politikë të re në Afrikë përmes Emirateve të Bashkuara Arabe

Osman Kagan Yucel - Autori i shkrimit është studiues në Qendrën Kërkimore të Afrikës (AFAM) dhe zëvendës koordinator në Qendrën e Koordinimit dhe...

Norvegji, dy gjermanë të vdekur nga orteku

Dy shtetas gjermanë kanë gjetur vdekjen në një ortek afër akullnajës në arkipelagun Arktik Svalbard të Norvegjisë, i cili ndodhet më shumë...