Parfe

Mos i humb

IKSHPK: Gripi në Kosovë me intensitet të lartë, mbi pesë mijë raste deri me tani

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka thënë se situata epidemiologjike është nën kontroll sa i përket gripit sezonal, por me...

Një ushtar azerbajxhanas martirizohet nga sulmi me mortajë nga Armenia

Një ushtar azerbajxhanas u martirizua në një sulm me mortajë nga forcat armene të cilët shënjestruan një fshat kufitar të provincës Qazakh,...

Nga 1 marsi në Skenderaj e diela do të jetë pushim për bizneset

Komuna e Skenderajt ka marrë vendim që nga 1 marsi i këtij viti dita e diel të jetë ditë pushimi për subjektet...

Izraeli arreston 26 palestinezë në Bregun Perëndimor

Një organizatë joqeveritare palestineze ka bërë të ditur se forcat izraelite kanë arrestuar 26 palestinezë gjatë bastisjeve të kryera brenda natës në...

Përbërësit:
– 5 ve,
– 500 gr.dredhëza,
– 15 lugë sheqer,
– 2, 5 dcl ajkë ose
– 3 qeska shllagë të përgaditur sipas udhëzimit.

Ndrydhen dredhëzat, u shtohen 8 lugë sheqer dhe vehen në zjarrë gjersa të vlojnë. Largohen nga zjarri për t’u ftohur. Pjesa tjetër e sheqerit vlon me 1, 5 dcl ujë, duke e përzier vazhdimisht gjersa të shkrihet sheqeri dhe të trashet sherbeti.

Tunden vezët mbi avull gjersa të shkumojnë, pastaj shtohet shurupi i nxehtë pikë-pikë duke i tundur vazhdimisht. Shurupi shtohet nga anët e enës. Pasi të fitohet një masë e dendur, ena largohet nga avulli dhe vehet mbi enë me ujë të ftohtë.

Vezët tunden gjersa të ftohen. Veçan tundet ajka të cilës i shtohen dredhëzat dhe përzihen të gjitha me lugë në masën e vezëve. Derdhet në enë të përshtatshme dhe futet në friz për 6-7 orë. Në vend të pemëve të buta sikurse:dredhëza, mjedra, qershiza etj. parfetë përgaditen me arra, lajthi, ose bajame të grimcuara.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Koca: Deri më tani në Turqi nuk ka koronavirus

Ministri turk i Shëndetësisë, Koca: Deri më tani në Turqi nuk është shënuar ndonjë rast i koronavirusit. Kjo nuk nënkupton se nuk...

Vrasja në Rrëshen/ Familja Filopati hap dyert e mortit

Familjarët e Vladison Filopati dhe Esmeralda Filopati (33 vjeç), që kanë mbetur të vrarë në derë të shtëpisë së tyre në Kodër...

Conte: S’ka kohë për polemika, të veprojmë së bashku

Italia po kalon orë të vështira nga koronavirusi. Mediat italiane shkruajnë që numri i të infektuarve është rritur duke shkuar në 325,...

Një 45- vjeçari nga Skrapari vdiq dje nga AH1N1

45- vjeçari Vjetor Alushi nga Skrapari i cili u diagnostifikua me gripin AH1N1 dhe vdiq në Sanatorium në Tiranë kishte probleme prej...

Si të përgatisim në shtëpi një dezinfektant duarsh që vret 99% të mikrobeve!!

Si një masë e nevojshme profilaktike për këtë periudhë me prezencë të shtuar të formave virale (ndër to edhe të COVID-19) është...