Home Shqipëria Pas Dritan Dajtit, “Niçja” i Durrësit ‘zbarkon’ në qendër të Tiranës

Pas Dritan Dajtit, “Niçja” i Durrësit ‘zbarkon’ në qendër të Tiranës

81
0
SHARE

Pa Dritan Dajtit, Një tjetër i burgosur ka përfunduar në dyert e spitalit i shoqëruar me masa të rrepta policore. Bëhet fjalë për Altin Avdylajn, vëllain e kreut të bandës së Shijakut, Astrit Avdylaj, i cili ndodhet pas hekurave për trafik droge.

I njohur si Niçja, Altin Avdylaj ‘mori famë’ nga përgjimet e Dosjes 339 për manipulim të zgjedhjeve parlamentare në Durrës. Përgjimet terguan se ai komunikonte me ish kryebashkiakun e Durresit, Vangjush Dako.

Avdylaj është shoqëruar nga efektivët në Poliklinikën e Specialiteteve nr. 3, e cila ndodhet në qendër të kryeqytetit, raporton “tirananews” që ka publikuar dhe foto.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here