Pas rritjes fillestare, ulet numri i aplikacioneve SwissCovid

Mos i humb

Qytetarët Gjermanë në protestë kundër masave ndaj COVID-19 : Na ktheni në demokraci

GJERMANI- Mijëra qytetarë në Berlin kanë dalë në protesta kundër masave të marra nga qeveria me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19....

Paralajmëron OBSH: Pandemia e koronavirusit mund të jetë e gjatë, niveli i rrezikut vijon të jetë shumë i lartë

Pandemia e koronavirusit ka të ngjarë të jetë e “gjatë”, paralajmëroi Organizata Botërore e Shëndetësisë të shtunën. Sipas medieve...

“I vetmi gjyqtar nga presidenti Moisiu me medaljen e mirënjohjes për punën time”

Gjyqtari Petrit Çomo i Gjykatës së Tiranës po përballet sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese që...

Basha: Kuvendi gjysmak votoi për interesat e Ramës, asgjë nuk e ndal koalicionin popullor kundër tij

Vetëm pak kohë pas miratimit me 106 vota pro në Kuvend të ndryshimeve Kushtetuese, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë...

Aplikacioni SwissCovid funksionon në mbi një milion telefonë inteligjentë (smart) zviceranë.

Pas një prirje të vazhdueshme të ngritjes, të shënuar në gjashtë ditët e para nga lancimi, papritur, të dielën u regjistrua një rënie në numrin e përgjithshëm të përdoruesve aktivë.

Kjo është raportuar nga Zyra Federale e Statistikave të hënën në faqen e internetit të krijuar posaçërisht për këtë qëllim.

Ndërkaq, një arsye e mundshme u identifikua shpejt (në Twitter) dhe ajo ka të bëjë me Ministrin Federal, Ueli Maurer.

Politikani 69-vjeçar nga  SVP kishte thënë të shtunën për Radio SRF në emisionin “SamstagRundschau” se ai nuk do të shkarkonte aplikacionin SwissCovid.

Dhe si arsye për këtë ai kishte shtuar se thjesht, “nuk arrinte ta kuptonte këtë `send`.

Sidoqoftë, numri i atyre që kishin instaluar aplikacionin SwissCovid të shtunën, që ishte dita e dhjetë nga lansimi, ka qenë 1 milion e 15.293 ndërsa të dielën, ditën e njëmbëdhjetë ai ka rënë në 1 milion e 2.682.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Hapen xhamitë e Kosovës

Xhamitë e Kosovës hape sot. Këtë vendim e ka marrë myftiu i Kosovës, Naim Tërnava. “Sot hapen Xhamitë

Gjithçka që nuk dimë për katastrofën në Bejrut, i ngjashëm me shpërthimin e bombës atomike në Hiroshima

Një depo që ruante mijëra tonë materiale shpërthyese mendohet të jetë burimi i mundshëm i shpërthimit masiv që ndodhi në kryeqytetin libanez...

Jorida Tabaku: Detyrimet e prapambetura ndaj biznesit, dështimi kuptimplotë i kësaj qeverie

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku denoncon detyrimet e prapambetura të qeverisë.Sipas saj, borxhet ndaj biznesit kanë arritur në 70 mld lekë. Tabaku thotë...

Caktohet administratori që do menaxhojë 26 pasuritë e sekuestruara të Ylli Ndroqit

Arjan Baci është administratori i caktuar shtetëror i pasurive të sekuestruara të biznesmenit dhe aksionerit Ylli Ndroqi. Mësohet se Baci do të...

Në ‘luftë’ prej 1949/ Izraeli ndihmon armikun në ditët e vështira, dërgon mjekë në Liban

Që prej vitit 1949 nuk kanë një marrëdhënie diplomatike, madje e konsiderojnë njëra- tjetrën armike, e megjithatë në këtë situatë të vështirë...