Pas shumë kohësh takohen Shpend Ahmeti e Albin Kurti, dikur bashkëpunëtorë në VV

Mos i humb

‘Lindi nga bashkimi i dy viruseve’! Misteri i origjinës së Covid-19

Origjina e Sars-CoV-2 mbetet ende një mister. Teoria më e mundshme është se virusi që shkaktoi pandeminë Covid-19 ka...

Basha : Ndryshimin nuk ka forcë ta ndalë askush!

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen me një mesazh të fortë, ndërsa i bën të qartë rivalit të tij politik, Edi...

Basha : Plani ynë ekonomik kthen investimet e huaja në Shqipëri

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është takuar sot me përfaqësues të Dhomës Gjermane të Tregtisë, të cilët i ka njohur me planin...

Shqipëri : Është rritur sërisht numri i të infektuarve , janë regjistruar 82 raste të reja në 24 orët e fundit .

Shqipëria ka pësuar një rritje të rasteve të reja duke regjistruar 82 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë njofton se...

Shpend Ahmeti e Albin Kurti janë takuar sot për herë të parë që nga ndarja e VV-së dhe krijimi i PSD-së.

Në kabinetin e kryetarit të komunës së Prishtinës, Ahmeti ka pritur në takim kryeministrin në detyrë, Albin Kurti, shkruan lajmi.net.

Vizita e këtij të fundit në Prishtinë, vjen pas disa vizitave të tjera të realizuara në komuna të Kosovës, për të parë nga afër menaxhimin me pandeminë e koronavirusit.

Ahmeti kishte fituar zgjedhjet si kandidat i VV-së për kryeqytetin, mirëpo që pas ndarjes së këtij subjekti, i njëjti kishte kaluar në fraksionin tjetër që kishte formuar PSD-në.

Që nga ajo kohë, Ahmeti e Kurti nuk ishin takuar më, teksa kishin pasur edhe polemika të ashpra në të kaluarën në distancë. 

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rama: Panoramë fantastike për udhëtarët! Balluku: Drejt restaurimit ura e Ali Pashës

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në inaugurimin e Bypass-it të Tepelenës 1.8 kilometra që lidh segmentet rrugore Levan- Tepelenë dhe Tepelenë-...

Fillojnë sot zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut është futur zyrtarisht në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të zgjasin 3 ditë. Sot, më...

Kush janë 4 të dënuarit në Tiranë e Kavajë që duhet të deklarojnë burimet e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit ka shënjestruar katër personazhe të botës së krimit në Tiranë e Kavajë, të dënuar për trafikimm lëndësh narkotike...

Tabaku: Oligarkët e PPP-ve përfituesit kryesorë të garancisë sovrane. Braktisen turizmi e fasoneritë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një deklarate nga selia blu thotë se kryeministri Rama i ka braktisur qytetarët dhe ka...

KLP mblidhet on line, emërohet unanimisht si prokurore në SPAK, Manjola Kajana

Në kushtet e distancimit social, si rezultat i pandemisë COVID19, është mbajtur gjatë paradites së sotme përmes platformës on-line, mbledhja e 63-të...