Pas tajfunit, Japonia goditet edhe nga tërmeti i fuqishëm

Mos i humb

Në 6 ditët e fundit pranë kufirit të Turqisë zhvendosen 148 mijë civilë të tjerë

Si pasojë e sulmeve nga forcat e regjimit të Asadit dhe mbështetësit të tij Rusisë ndaj vendbanimeve në rajonin e deeskalimit në Idlib të...

O lekët ose do ketë viktima

Naftëtarët e Ballshit janë futur në ditën e tretë të grevës së urisë dhe ndërkohë kanë nisur komplikacionet e para shëndetësore. Në një prononcim  naftëtarët...

Aksione në Elbasan për të parandaluar incidentet

Nisur nga situatat problematike të shkaktuara nga bombolat e gazit dhe përdorimi i gabuar i tyre, reparti zjarrfikës i Elbasanit ka nisur...

Konfirmohet nga Brukseli, ja kush do të jetë përfaqësuesi i BE-së në dialogun Kosovë – Serbi

Mirosllav Lajçak u propozua edhe zyrtarisht përfaqësues i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, konfirmuan për Radion Evropa e Lirë burimet...

Shtatë milion njerëzve u është thënë që të evakuohen në Japoni, pasi parashikohet që një tajfun akoma më i fortë se ai i pari mund të godasë vendin.

Ata janë nën një urdhër evakuimi jo të detyrueshëm, pasi nuk është e sigurt nëse do të kemi tajfun tjetër apo jo.

Nga tajfuni i parë kanë mbetur 30 persona të plagosur.

Përveç tajfunit, Japonia është goditur edhe nga një tërmet me magnitudë  5.7 i shkallës rihter.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Nga perimet deri tek mishi, sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë domethënës. Siç na u tha shumë herë, ne jemi ato që hamë

Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi

Studimi i ri: Varësia ndaj telefonave ndryshon strukturën e trurit, njejtë sikurse narkotikët

Shumica prej nesh këto ditë kemi telefona intelegjentë. Këto janë pajisje të jashtëzakonshme që na lejojnë të bëjmë më...

Përdoruesit e Samsung u trembën pasi pranuan një mesazh të çuditshëm në telefonat e tyre

Përdoruesit e Samsung kanë mbetur të habitur pasi morën njoftime të çuditshme. Përdoruesit e telefonit Galaxy në të gjithë...

Mblidhet sërish Task Forca e COVID-19, zyrtare: Nuk ka raste të konfirmuara me koronavirus në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka mbledhur pasditen e sotme sërish Task-Forcën e ekspertëve dhe drejtuesve të institucioneve shëndetësore për koronavirusin...