Patate të pjekura të grira në rende

Mos i humb

Jemi 3 familje dhe marrim vetëm një bonus qiraje”, me shtëpinë e shkatërruar nga tërmeti, vëllezërit në Kombinat në dëshpërim: Po hidhem unë që...

Pallati ku banonin Gesian Llaçi, bashkë me dy vëllezërit dhe familjet e tyre, ka pësuar dëmtime serioze dhe  është klasifikuar DS4 nga...

Sondazhi: 49% e amerikanëve nuk do të marrin vaksinën antiCovid

Pothuajse gjysma e amerikanëve, ose 49 për qind e tyre, thanë se ata pa dyshim ose ndoshta, nuk do ta bënin vaksinën...

Covid/ 12 minuta për të ditur jo vetëm nëse jeni pozitiv por edhe sa shumë sëmurë jeni

Dymbëdhjetë minuta për të ditur jo vetëm nëse jeni pozitiv por edhe sa shumë sëmurë jeni dhe nëse keni krijuar antitrupa.

Duel në distancë/ Erdogan për Macron: Franca po drejtohet nga ‘një i paaftë’

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan, tha sot se Franca po drejtohet nga një president "i paaftë". Erdogan dhe presidenti...

Mënyra e pazakonshme e përgatitjes i jep shije të përsosur

Përbërësit:

– 3 patate të mëdha me lëvore;
– 400 ml ajkë të thartë me shumë yndyrë;
– 300 g kaçkavall të grirë në rende;
– 1 qepë;
– kripë dhe piper sipas shijes.

Përgatitja:

Nxehni furrën në 200 gradë. Patatet lani mirë, thani dhe secilën veçmas mbështillni në folie alumini.

Secilën patate shpojeni me thikë në disa vende.

Patatet fusni në furrë rreth 75 minuta, përkatësisht derisa të përpunohen krejtësisht termikisht.

Nxirrni nga furra dhe lini të ftohen tërësisht. Mundeni t’i fusni edhe në frigorifer dhe t’i lini gjatë natës.

Patates së pjekur me lëvore, pastaj i shtoni kaçkavallin dhe ajkën. Qitni kripë dhe piper sipas dëshirës. Shtoni qepën e grirë.

Me kujdes përzieni të gjithë përbërësit me pirun. Patjetër përdorni pirunin madje lehtësisht, që të mos i shndërroni të gjitha bashkë në pure.

Zhvendosni patatet në një enë të lyer dhe piqni në 220 gradë rreth gjysmë ore.

Ju bëftë mirë!

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Maskat transparente dhe ato me valvule, të rrezikshme për përhapjen e coronavirusit

Njerëzit që mbajnë maska plastike në fytyrë, ose edhe ato që janë të pajisura edhe me një valvul, mund të shpërndajnë spërkla...

Danimarka shtrin kufizimet antiCOVID-19 në të gjithë vendin! Rekord infeksionesh në Holandë

Danimarka do të shtrijë kufizimet antiCOVID-19, tashmë të vendosura në zonën e Kopenhagës, në të gjithë vendin dhe do të vendosë masa...

Vazhdon të rritet bilanci i viktimave nga COVID-19 në Indi, Brazil dhe Meksikë

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19) në 24 orët e fundit në Indi janë shënuar 1.247 vdekje, në Brazil 858, ndërsa...

Kryevirologu amerikan gati të vërë bast: Vaksina e sigurt në nëntor, por nuk përjashtohet edhe në tetor

Kryevirologu amerikan Anthony Fauci është gati të vërë bast për një vaksinë efektive që do të jetë gati në nëntor ose dhjetor...

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...