Patëllxhanë të Marinuar në Uthull e Vaj Ulliri – Shija e Veçantë e Tryezës

Mos i humb

Shtyhet me 1 javë Samiti i BE, Presidenti i Këshillit Europian vetëizolohet pas kontaktit me një roje sigurie të infektuar me COVID-19

Një zëdhënës i Presidentit të Këshillit Evropian Charles Michel tha se samiti i udhëheqësve të Bashkimit Evropian i planifikuar për të enjten...

Bie lehtë numri i të prekurve, 121 raste të reja në 24 orët e fundit, humbin jetën 3 pacientë

Rënie e lehtë e numrit të personave të prekur nga COVID-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë 121 raste...

Kapet i shpalluri në kërkim ndërkombëtar në Elbasan, njihej me katër emra

Elbasan- Një 44-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit për shkak se ishte dënuar me...

Afro 13 mijë të shëruar nga Covid-19 në Kosovë

Dy javët e fundit është raportuar rënie e rasteve të reja me Covid-19 në Kosovë, derisa është rritur edhe numri i të...

Patëllxhana në vaj ulliri apo me uthull mund të keni provuar shpesh, por kjo mënyrë mund të themi se ka një shije më të veçantë.

Kjo për nga mënyra e përgatitjes dhe e prerjes së patëllxhanave të cilën do j’ua shpjegojmë mëposhtë.

Ndiqni me kujdes të gjithë hapat dhe shoqërojeni me të gjitha pjatat tuaja të preferuara ose futeni në panine si një përbërës secret e plot shije.

Përbërësit

2 kg patëllxhanë mesatarë

100 gr kripë

50 ml uthull molle

200 ml vaj ulliri

Përgatitja

Për të nisur me këtë recetë AgroWeb.org ju këshillon që të lani dhe qëroni nga lëkura të gjithë patëllxhanët tuaj.

Pirini ata në rradhë të vegjël e më pas siç janë pritini në fije të holla jo më të trrasha se 1-2 cm.

Hidhini të gjitha në një enë të thellë dhe shtoni kripën ndërsa sipër vendosni një pjatë përmbys për t’i mbuluar e për t’i puthitur sa më mirë.

Për ta bërë sa më mirë këtë, shtoni sipër pjatës pasha ose një tenxhere të mbushur me ujë.

Vendosini dhe asaj një kapak dhe mbulojeni me napë për 24 orë rradhazi.

Më pas hiqeni tenxheren dhe pjatën e do të shikoni që patëllxhanët tuaj kanë lëshuar lëng kaf të cilin duhet ta derdhni.

Lini vetëm patëllxhanët në një enë dhe shtoni po aty uthullën e mollës duke përzier gje ngjesur me duar.

Vendosni sërish sipër patëllxhanëve tuaj pjatën si më parë për t’i presuar, tenxheren me ujë sipër ose një peshë dhe mbulojeni me një napë.

Lërini sërish 24 orë që të pushojnë në këtë mënyrë dhe në fund derdhini përsëri lëngun që kanë mbledhur.

Merrni me duar pak nga patëllxhanët tuaj, vendosini në një letër dhe mbështillini për t’i shtrydhur tërësisht nga lëngu.

Këtë bëjeni më të gjithë masën që keni përgatitur e më pas përgatisni 2 kavanozë hermetikë për t’i konservuar.

Hidhni në secilën vaj ulliri dhe më pas shtoni patëllxhanët që përgatitët.

Lërini të marinohen në vaj ulliri për disa momente dhe më pas mund t’i konsumoni.

Shoqërojini me salltën, pjatat e mishit apo me bukë të thekur.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina. Sipas rregullores...

Virusi i ri ‘Alien’ mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione duke përfshirë Facebook, Gmail, Snapchat

Një ekip i studiuesve të sigurisë IT nga ThreatFabric kanë zbuluar një lloj të ri malware Android që vjen me një gamë...