PD Durrës: Dako në krye të masakrës urbane. U ndaluan cironkat. Ja pse nuk hetohet nga Prokuroria

Mos i humb

Mianmar, Këshilli i Çështjeve Islame propozon “përdorimin e xhamive në luftën kundër Covid-19”

Sekretari i përgjithshëm i Këshillit të Çështjeve Islame në Mianmar, Tin Maung Than i propozoi qeverisë përdorimin e xhamive në luftën kundër...

“Ja si t’i shpëtohet skenarit italian”, DW: Shqipëria në javën e shpërthimit masiv të COVID-19, të ndalet me çdo kusht kërdia!

Pandemia e COVID-19 ka hyrë në javën e shpërthimit intensiv në Shqipëri. Dyfishohet numtri i viktimave dhe të infektuarve.

“Ora e Tokës 2020”, festë globale për planetin në botën virtuale

Pandemia e koronavirusit apo COVID-19 mund të ketë vjedhur madhështinë nga ngjarja e Orës së Tokës këtë vit, por nuk ka lagur...

UNICEF: Lufta në Jemen shkatërroi familje të panumërta

Fondi i Emergjencës i Kombeve të Bashkuara për Fëmijet (UNICEF) bëri të ditur se lufta në Jemen ka shkatërruar shumë familje aq...

Partia Demokratike Durrës ka denoncuar ish-kryebashkiakun Vangjush Dako si përgjegjësin e dramës që po kalon qyteti pas tërmetit të 26 nëntorit.

Kreu i PD Durrës, Ferdinand Xhaferaj, deklaron se Dako ka qenë për më shumë se një dekadë në krye të piramidës së ndërtimeve dhe masakrës urbane në Durrës dhe se prokuroria ka ndaluar cironka.

Sipas tij, Dako është jashtë juridiksionit të Prokurorisë pasi është nën juridiksionin e kryeministrit Edi Rama.

DEKLARATA E XHAFERAJT
Për më shumë se një dekadë në krye të piramidës së ndërtimeve dhe masakrës urbane në Durrës ka qenë kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Prokuroria ka investiguar për më shumë se dy javë dhe puna e saj, sa intensive aq edhe profesionale, ka rezultuar në ndalimin e cironkave të përgjegjësisë për dramën që po kalon qyteti. Dako dhe shpura e tij nuk mund të hetohen nga prokuroria sepse Dako është pranë Ramës dhe me Ramën, që nga Durrësi deri në Stamboll.
Piramida e krijuar nga Dako firmoste për ndërtimet, shiste beton për ndërtimet, supervizonte ndërtimet, firmoste dhe vuloste për të dhënë financimet.
Por Dako është jashtë juridiksionit të prokurorisë, për faktin e thjeshte se është nën juridiksionin e Ramës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...