PD i çon një tjetër emër Prokurorisë: Ky është kryebashkiaku i dënuar për armëmbajtje pa leje

Mos i humb

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Iran rritet në 12

Rritet në 12 numri i të vdekurve nga koronavirusi (Covid-19) në Iran, ndërsa konfirmohen 47 raste të tjera (AA).

Qeveria libiane: EBA dërgoi 100 dërgesa me armë tek Haftari

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) që nga muaji i kaluar kanë dërguar rreth 100 dërgesa armësh për komandantin renegat libian Khalifa Haftar,...

Hiqet TVSH-ja e rindërtimit/ Do përfitojnë 17 mijë ndërtimet e reja dhe veprat publike

Banesat që do të ndërtohen për të strehuar familjet e dëmtuara nga tërmeti përjashtohen të gjitha nga tatimi mbi vlerën e shtuar.

Aksione në Elbasan për të parandaluar incidentet

Nisur nga situatat problematike të shkaktuara nga bombolat e gazit dhe përdorimi i gabuar i tyre, reparti zjarrfikës i Elbasanit ka nisur...

Ashtu siç kishte paralajmëruar Partia Demokratike vijon të nxjerrë emra kryebashkiakësh të dënuar më parë dhe që kanë marrë sipas saj mandatin në kundërshtim me ligjin e dekriminalizimit.

Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi tha sot para mediave se Partia Demokratike i ka kërkuar sot zyrtarisht Prokurorisë së Përgjithshme verifikimin e të kaluarës kriminale të kryebashkiakut të Matit, ish-gardistit Agron Malaj.

Ky është kryebashkiaku i pestë i denoncuar nga PD pas 30 qershorit.

“Sot PD i ka kërkuar zyrtarisht prokurorisë verifikimin e të kaluarës kriminale të Edi Ramës së Matit. Agron Malaj i dënuar me vendim gjyqësor të formës së prerë për armëmbajtje pa leje dhe i ndalohet kandidimi përjetë për një funksion publik.

PD i kërkon Prokurorisë së Përgjithshme dhe më pas KQZ të veprojë pa asnjë vonesë për administrimin e vendimit zyrtar të gjykatës së Matit dhe heqjen e mandatit për kreun e bashkisë së Matit Agron Malaj”, tha Bardhi.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Si të përgatisim në shtëpi një dezinfektant duarsh që vret 99% të mikrobeve!!

Si një masë e nevojshme profilaktike për këtë periudhë me prezencë të shtuar të formave virale (ndër to edhe të COVID-19) është...

Testohen 13 raste, zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë: Asnjë rast i konfirmuar me koronavirusin në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë informon se në mbrëmje ka përfunduar testimi i pesë rasteve të dyshuara për koronavirusin COVID-19, të cilat kanë rezultuar...

Fëmijët më anksiozë kanë “qendra të frikës” më të mëdha në tru

Amigdala është "qendra kryesore e frikës" në tru. Ndryshimet në zhvillimin e amigdalës gjatë fëmijërisë mund të kenë një ndikim të rëndësishëm...

Si ta zbusni bukën bajat

Nuk jeni të detyruar ta hidhni bukën bajat – ndiqni këshillat tona dhe sërish kënaquni me fetat e bukës së butë

Samsung dallohet për ekranet lider të industrisë në ISE 2020

Formacionet e fundit QLED 8K SMART, The Wall for Business, dhe Flip 2 i azhurnuar prezantojnë funksione të panumërta në sektorë të...