Përdhunuan dhe vranë një fëmijë, ekzekutohen në publik fajtorët

Mos i humb

Siri, nga sulmi me auto-bombë vdesin 6 civilë në Tal Abyad

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën, duke përfshirë edhe tre fëmijë, ndërsa shtatë të tjerë janë plagosur në një sulm me...

Rama : Fjalët e arta në mbrojtje të hebrenjve!

Përurohet memoriali i parë për holokaustin në Tiranë. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe kryeministri i vendit, Edi Rama i cili...

Tabaku: Bastisja më e fundit e një qeverie të korruptuar me barrë në kurrizin e shqiptarëve

Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku, ka reaguar sërish përmes një statusi në facebook lidhur koncesionin për rrugën Milot-Fier.

Kosovë : Hoti dhe Vuçiq sot në “Samitin virtual”

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të zhvillojnë sot një “samit virtual”, që do të ndërmjetësohet...

Dy burra janë ekzekutuar publikisht në Jemen pasi u shpallën fajtor për rrëmbimin, përdhunimin dhe vrasjen e një djali 12-vjeçar.

Wadah Refat, 28 vjeç dhe Mohamed Khaled, 31 vjeç, u dënuan për përdhunim dhe vrasjen e një djali të quajtur Mohamed Saad në maj të vitit të kaluar.

Qindra vetë u mblodhën në qytetin port të Adenit të enjten për të parë burrat që u qëlluan për vdekje të gjunjëzuar para turmës.

Djali ishte duke luajtur pranë shtëpisë, kur njëri prej autorëve e ftoi për në shtëpinë e tij.

Pas përdhunimit, nuk i mbyllën dot gojën fëmijës që bërtiste duke kërkuar ndihmë, ndërsa njëri prej tyre e preu me thikë në fyt, thuhet në dokumentin e vendimit të gjykatës, e parë nga spanjollja “El Mundo”.

Një grua 33-vjeçare gjithashtu është dënuar me vdekje se ka ndihmuar Refat-in dhe Khaled-in të fshehin trupin e djalit.

 

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Xhamitë nuk do të mbyllen, por obligohen disa masa shtesë

Xhamitë nuk do te mbyllen, ky është vendimi i kryesisë se Bashkësisë Islame te Kosovës: 1 Ndalen ligjëratat dhe...

Hoti thotë se Fitër Bajrami e protesta e VV-së rritën numrin e të infektuarve me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti rritjen e rasteve me Covid-19 ia ka atribuuar festës së Fitër Bajramit më 24 maj dhe tubimit...

Njihe Zotin

https://youtu.be/NZ-Pe-JIrQw Titulli: Njihe ZotinAutor: Dr. Mustafa MahmudPërkthyes nga gjuha boshnjake: Nexhat IbrahimiRedaktor profesional: Prof. Nuredin AhmetiRedaktor gjuhësor:...

Mosrespektimi i masave, dënimi deri në 12 vjet burgim e 8 mijë euro gjobë

Policia e Kosovës nga dita e martë do të nisë shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga...

Turqia regjistron 1,012 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orësh

Turqia regjistroi 1,012 raste të reja të koronavirusit dhe 19 vdekje në 24 orët e kaluara, tha Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca.