Përplaset anija e peshkimit, humbin jetën 13 persona në Korenë e Jugut

Mos i humb

Covid-19, mbi 24 mijë viktima/ Edhe sa të vdekur mund të përballojmë?

Nuk arrin t’u besosh syve e veshëve të tu. Pas dy javësh paralizim tani fillojnë të bëhen llogaritë e para: të vdekur...

Ja ushqimet që shpëtojnë mushkëritë

Mushkëritë janë pre e shumë kimikateve, që shkaktojnë një sërë sëmundjesh të rrezikshme. Një prej substancave më të dëmshme për mushkëritë është...

Turqi, mbi 11.000 të kthyer nga jashtë në karantinë

Më shumë se 11,000 persona që mbërritën në Turqi nga jashtë janë karantinuar në 36 konvikte nëpër 23 provinca, tha sot ministri...

Koronavirusi, Franca dhuron 300 miliardë dollarë për bizneset e mëdha dhe ndërmarrjet e mesme e të vogla

Shtetet europiane janë duke menduar sesi të ndihmojnë bizneset që të mund të rimarrin veten, pas koronavirusit. Franca ka...

Të paktën 13 njerëz kanë vdekur pasi një anije peshkimi u përplas me një cisternë prej 336 tonësh pranë bregut të Koresë së Jugut.

Gjithashtu, nga përplasja rezultojnë edhe 2 persona të zhdukur, ndërsa autoritetet raportojnë se po vijon operacioni i kërkimit.

Varkë e peshkimit, Seonchang-1, mbante 20 pasagjerë dhe dy ekuipazhe, gjatë kohës së rrëzimit. Fotografia nga skena tregon anijen e përmbysur dhe zhytësit që vijojnë kërkimet.

Helikopterë të marinës dhe dhjetëra anije, morën pjesë në kërkim në jugperëndim të Incheon, pranë Yeongheung Island.

Shtatë persona u dërguan në spital për t’u trajtuar. Kapiteni i anijes së peshkimit ishte midis të zhdukurve, ndërsa nuk ka pasur lëndime të raportuara në bordin e cisternës së karburantit prej 336 ton.

Agjencia koreano-jugore e lajmeve Yonhap tha se përplasja ndodhi nëntë minuta pasi anija e peshkimit u nis nga bregu./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vitia: Në rast neglizhence nuk do të mund t’i përballojmë fluksit me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë serish thirrje qytetarëve që të vazhdojnë t’iu përmbahen rekomandimeve të dhëna nga institucionet shëndetësore në lidhje...

Kurti: Qeveria dhe Kryeministri janë në detyrë deri në zgjedhjet e reja

Përfundimisht, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, Presidenti duhet të mendojë për datë të zgjedhjeve për të gjithë....

Tri raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 94 numri i të prekurve

Janë konfirmuar dhe tri raste të reja me koronavirus në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes...

Australia planifikon “spital virtual” në luftën kundër COVID-19

Australia po përgatiet të zbatojë një plan-projekt që parasheh trajtimin e pacientëve me koronavirus në shtëpitë e tyre përmes një sistemi special...

Zvicra aplikon masa ndihmëse për biznesin, ndan 20 miliardë USD

Qeveritë e shteteve europiane po mendojnë si të ndihmojnë bizneset, që këta të fundit të kenë mundësi të ripërtërihen, për shkak të...